Oferta Edukacyjna
2017/2018
REKRUTACJA

SPORT

SUKCESY
Fundacja Edukacyjna "Perspektywy" potwierdza, że IV LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. BOLESŁAWA CHROBREGO w Bytomiu jest wśród 500 najlepszych liceów w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych PERSPEKTYWY 2017 i przysługuje mu tytuł "Brązowej Szkoły 2017".

Liczba odwiedzonych podstron
od 12 grudnia 2011 r.


Logo szkoły

+ Archiwum aktualności

[archiwum] [2015]

30 listopada 2015 r.

Kolejne osiągnięcia naszych uczniów!!!
GRATULUJEMY!!!


30 listopada 2015 r.

"Uwaga uczniowie otrzymujący stypendium szkolne: Termin składania faktur w MOPR, upływa z dniem 7 grudnia 2015r."


27 listopada 2015 r.


24 listopada 2015 r.

Uczennice klasy 2a Magdalena Wachstyl i Natalia Wojciechowska wzięły udział w Regionalnym Siemianowickim Festiwalu Piosenki "Jesień wspomnień".


Konkurs organizowany był przez Młodzieżowy Dom Kultury w Siemianowicach Śląskich i Siemianowickie Centrum Kultury. Finał konkursu odbył się w piątek 27.11.2015r. Uczennicom gratulujemy udanego występu. I.Orlacz19 listopada 2015 r.

Udział w debacie o imigrantach 16 XI 2015


Dnia 16 XI 2015 grupa młodzieży z klasy I c oraz kilku uczniów klas II i III pod opieką Adama Kubacza uczestniczyła w debacie na temat „Uchodźcy czy emigranci? Obecność uchodźców i emigrantów w Europie. Jak sobie z nią poradzić?” . Spotkanie zostało zorganizowane przy współpracy Wydziału Strategii i Funduszy Europejskich w ramach III części Bytomskich Spotkań Europejskich. Miejscem obrad była aula Państwowych Szkół Budownictwa. Nasi licealiści wzięli aktywny udział w debacie. Pytania do zaproszonych osób skierowali uczniowie Krzysztof Wróbel, Wojciech Kowalczyk z klas II oraz Maciej Szostak z klasy III, który swoim ciekawym wystąpieniem rozpoczął ożywioną dyskusję poświęconą zagadnieniu imigrantów. Spora grupa jej uczestników w zadawanych pytaniach dobierała logiczne argumenty, trudne do odparcia. Młodzi ludzie nieco inaczej postrzegali problem uchodźców niż osoby zaproszone do debaty. Gospodarze imprezy pozytywnie ocenili udział młodzieży. Wskazali na konieczność kontynuacji dyskusji na kolejnym spotkaniu.19 listopada 2015 r.

Społeczność Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej I i II stopnia imienia Fryderyka Chopina w Bytomiu

składa serdeczne podziękowanie wszystkim sympatykom szkoły, za wsparcie i solidarność podczas głosowania na

Polską Młodzieżową Orkiestrę Symfoniczną biorącą udział w III edycji

Ogólnopolskiego Konkursu Orkiestr Szkolnych.Dzięki Waszym głosom zostaliśmy zwycięzcami

i będziemy reprezentować szkołę oraz miasto Bytom w Warszawie

na koncercie finałowym w studiu im. Witolda Lutosławskiego.

Jeszcze raz DZIĘKUJEMY!


13 listopada 2015 r.

W ramach obchodów związanych z 97 rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości, w IV Liceum Ogólnokształcącym im .Bolesława Chrobrego odbyła się kolejna edycja Międzyszkolnego Konkursu Prozy, Poezji i Pieśni Patriotycznej „Polskie drogi do niepodległości”.

Organizatorami konkursu byli: IV LO im. Bolesława Chrobrego, Komisja Międzyzakładowa NSZZ” Solidarność” Pracowników Oświaty i Wychowania w Bytomiu oraz Wydział Edukacji Urzędu Miejskiego. W konkursie uczestniczyli uczniowie szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. .Jury w składzie:pani Danuta Szymczyk reżyser teatralny z Młodzieżowego Domu Kultury nr1 a zarazem przewodnicząca jury, instruktor teatralna pani Barbara Krupa,pani Helena Colik,reprezentująca Wydział Edukacji Urzędu Miejskiego,pan Lesław Ordon przewodniczący Regionalnej Sekcji Oświaty NSZZ’ Solidarność” Pracowników Oświaty i Wychowania oraz przedstawiciele szkoły:

wicedyrektor pani Bożena Balcerak i nauczyciel bibliotekarz pani Iwona Orlacz oceniło występy młodych artystów.

Wykonawców oceniano w 2 kategoriach :pieśń patriotyczna i poezja patriotyczna, oddzielnie uczniów gimnazjum i szkół ponadgimnazjalnych.

Wyniki konkursu:

SZKOŁY GIMNAZJALNE

W kategorii: pieśń patriotyczna jury przyznało następujące miejsca:

I miejsce- Martynie Wojnar i Marcie Sanigórskiej z Zespołem -Gimnazjum Nr 1 –za wykonanie pieśni „Dziś idę walczyć,Mamo!”-sł.Józef Szczepański,muz.Małgorzata Godlewska.

Jury przyznało 2 drugie miejsca:

II miejsce- Łukaszowi Franusikowi –Gimnazjum Nr 2-za prezentację pieśni „Nie pytaj o nią” z repertuaru ELDO.

II miejsce-Katarzynie Franik – Gimnazjum Nr 9 - za wykonanie pieśni „Powrócisz tu” sł.Janusz Kondratowicz,muz.Piotr Figiel.

SZKOŁY PONADGIMNAZJALNE

I miejsce – Angelice Kozłowskiej – IV LO – za wykonanie pieśni z repertuaru Ireny Santor – „Powrócisz tu”-sł. Janusz Kondratowicz,muz.Piotr Figiel.

Jury przyznało 2 drugie miejsca:

II miejsce – Katarzynie Czerniak – IV LO- za przedstawienie pieśni „Taki kraj”-z repertuaru Jana Pietrzaka.

II miejsce – Magdalenie Wachstyl – IV LO – za prezentację pieśni z repertuaru Jacka Kaczmarskiego „A my nie chcemy uciekać stąd”.

III miejsce-Natalii Wojciechowskiej – IV LO- za wykonanie pieśni „Jeszcze w zielone gramy” sł.Wojciech Młynarski,muz.Jerzy Matuszkiewicz.

Wyróżnienie w tej kategorii jury przyznało Annie Stypułkowskiej – reprezentującej Klub Osiedlowy RELAX- za wykonanie pieśni”Jeszcze się tam żagiel bieli”sł. Wojciech Młynarski,muz. Włodzimierz Korcz.

W kategorii:poezja patriotyczna jury przyznało następujące miejsca:

SZKOŁY PONADGIMNAZJALNE

II miejsce – Natalii Czajkowskiej – IV LO- za prezentację utworu Wisławy Szymborskiej „Nienawiść”.

III miejsce – Ewie Biel – I LO – za przedstawienie utworu Kazimierza Wierzyńskiego „Do towarzysza Wiesława”.

NAGRODY SPECJALNE PRZEWODNICZĄCY SOLIDARNOŚCI PRZYZNAŁ:

Katarzynie Franik – Gimnazjum nr 9.

Ewie Biel – I LO.

Konkurs przygotowali nauczyciele IV LO pod kierownictwem pani Iwony Orlacz.

FOTOGaleria


17 listopada 2015 r.

Kolejne sukcesu MartyFOTOGaleria


13 listopada 2015 r.

Prosimy o wysyłanie smsów na grupę Marty w półfinale Mam Talent.
9 listopada 2015 r.

Wspieramy orkiestrę bytomskiej szkoły muzycznej.

MUZYCZNA PROSI O WSPARCIE!

Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w oglądanie i głosowanie na orkiestrę bytomskiej szkoły muzycznej. Walczymy w Ogólnopolskim Konkursie Orkiestr. JESTEŚMY NA DRUGIM MIEJSCU, ALE SYTUACJA ZMIENIA SIĘ DYNAMICZNIE.

Można sprawdzać na stronie http://www.oksos.pl/wyniki . Przed nami orkiestra z Bielska, a za nami Zduńska Wola. Walka będzie do samego końca, czyli do niedzieli 15 listopada! ZOSTAŁO 5 DNI...

Na nowo została uruchomiona strona oksos, przez którą można oddać głos na wybraną orkiestrę.

Bardzo prosimy o oglądanie (jak najczęściej - KAŻDEGO DNIA:-)) na youtube - wystarczy wpisać : Grieg Bytom, Bizet Bytom, Szymanowski Bytom i włączyć - trzy wejścia to jeden punkt!

albo kliknąć w poniższe linki:

Grieg

Bizet

Szymanowski

Zachęcamy do polubienia! i przekazywania znajomym:-)

Bardzo dziękujemy za zaangażowanie,

KAŻDY GŁOS NA WAGĘ ZŁOTA!!!


Dodajmy,że przedstawiciele młodzieży - kwintet dęty - wystąpili u nas w szkole we wtorek i koncertowali na długiej przerwie, by zachęcić do głosowania na orkiestrę. Bardzo dziękuję i pozdrawiam, Agata Soboń


4 Liceum Ogólnokształc±ce. Wszelkie prawa zastrzeżone | code&design: SAMIOZ