IV Liceum Ogólnokształcące

im. Bolesława Chrobrego

w Bytomiu

pl. gen. W. Sikorskiego 1

41-902 Bytom

tel. 032 281-41-93

email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

EPUAPKontakt
A+ R A-

Nowy adres email

Inicjatywy podejmowane przez nauczycieli w zakresie nauczania zdalnego

 Nowe anglojęzyczne antykorupcyjne szkolenia e-learningowe CBA ...

Chemia

W ramach nauki zdalnej postanowiłem nagrać dla uczniów cykl filmowych lekcji z chemii, do tej pory nagrałem 20 lekcji, głównie z chemii dla klas maturalnych, ale również dla klas pierwszych po szkole podstawowej, oraz dwie lekcje matematyki dla maturzystów.

Więcej

Wychowanie fizyczne

Od września 2019 r. dwójka nauczycieli wychowania fizycznego (Małgorzata Koścień, Michał Tobor) prowadzi zajęcia pozalekcyjne na sali gimnastycznej IV Liceum Ogólnokształcącego w Bytomiu. Prowadzący są wykwalifikowanymi instruktorami różnych sportów, a w szczególności fitness, boot camp. Regularnie odbywają się mecze siatkówki i zajęcia z przygotowania motorycznego. Ich działalność pod nazwą Gryfno Forma zawiera wszechstronne zajęcia sportowe dla uczniów IV LO a także osób z zewnątrz.

Więcej

Język polski

Nauczanie zdalne - moje pomysły jak uatrakcyjnić lekcje.

Jestem zwolenniczką myślenia, że edukacja ma sens tylko wtedy, gdy oparta jest na relacjach i komunikacji. Wiem, że w XXI wieku młodzież oczekuje od nauczyciela rozmowy, wsparcia, a pedagog powinien wyrażać gotowość na komunikat nie tylko twarzą w twarz, gdyż czasem łatwiej młodemu człowiekowi coś napisać, niż powiedzieć wprost. Współczesna edukacja to także korzystanie z wszelkich dobrodziejstw, które oferuje Internet.  Dlatego też od lat praktykuję zakładanie grup na portalu społecznościowym Facebook.

Więcej

Język angielski

Serial o tematyce społecznej: How to get away with murder. Thriller prawniczy.

Cykl lekcji interaktywnych  w klasie II. Ponieważ przerabialiśmy dział: Państwo i społeczeństwo, gdzie obowiązującą tematyką są normy społeczne, zbrodnia i kara, kompas moralny, sprawy bieżące itd.

Kolejność działań. Serial Netflix dla chętnych polecony przez ucznia  z grupy, do zobaczenia dla chętnych.

Więcej

Współpraca