Oferta Edukacyjna
2017/2018
REKRUTACJA

SPORT

SUKCESY








Fundacja Edukacyjna "Perspektywy" potwierdza, że IV LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. BOLESŁAWA CHROBREGO w Bytomiu jest wśród 500 najlepszych liceów w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych PERSPEKTYWY 2017 i przysługuje mu tytuł "Brązowej Szkoły 2017".

Liczba odwiedzonych podstron
od 12 grudnia 2011 r.






Logo szkoły





+ Archiwum aktualności

[archiwum] [2013]

25 października 2013 r.

Przedstawienie w Teatrze Rozrywki "Skrzypek na dachu"

Grupa uczniów naszej szkoły pod opieką p. A Soboń wzięła udział w przedstawieniu w Teatrze Rozrywki "Skrzypek na dachu".


25 października 2013 r.

Wykład w ramach Wszechnicy Informatyki

Wykład w ramach Wszechnicy Informatyki pt. "Przetwarzanie języka naturalnego". Udział wzięła grupa uczniów klas drugich w ramach przedmiotu INFORMATYKA - poziom rozszerzony :-)


17, 24 października 2013 r.

Seans filmowy filmu pt. "Wałęsa - człowiek nadziei"

Uczniowie klas II w ramach przedmiotu Historia i Społeczeństwo uczestniczyli w seansie filmowym filmu pt. "Wałęsa - człowiek nadziei".


23 października 2013 r.

Wizyta w teatrze

Jak co roku uczniowie klas I udali się do Teatru Korez na spektakl pt. "Scenariusz dla trzech autorów". Wizyta w teatrze stanowi część edukacji teatralnej uczniów naszej szkoły.


22 października 2013 r.

Wycieczka od Krakowa

Uczniowie klas 1b i 1e uczestniczyli w wycieczce od Krakowa. Głównym celem wyjazdu było zapoznanie z wystawą "Human Body Exhibition", oprócz niej uczniowie odwiedzili również Uniwersytet Jagielloński oraz krakowski rynek.


21 października 2013 r.

Dzień Żołnierzy Wyklętych

W ramach obchodów Dnia Żołnierzy Wyklętych uczniowie klasy 1c, pod opieką p. L. Piwko uczestniczyli w projekcji filmów w BCK.


13 października 2013 r.

Akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej

Uczniowie klasy 1c, pod opieką p. R Jastrzębskiego przygotowali akademię z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Przedstawienie wypełnione było piosenkami oraz tekstami, związanymi z życiem szkolnym. Podczas akademii odbyło się również pasowanie na uczniów IV Liceum Ogólnokształcącego tegorocznych pierwszoklasistów.


10 października 2013 r.

Spotkanie z przedstawicielami Policji

W ramach realizacji szkolnego Planu Profilaktyki odbyło się dzisiaj spotkanie z przedstawicielami Policji z uczniami 12 klas. Przedmiotem spotkania były zagrożenia związane z internetem.


9 października 2013 r.

Zajęcia prowadzone przez pedagoga szkolnego

Dzisiaj zakończyły się, prowadzone już od września, zajęcia integracyjne dla uczniów klas I. Zajęcia prowadzone przez pedagoga szkolnego pozwalają uczniom klas I na wzajemne poznanie i integrację.


9 października 2013 r.

Wycieczka do Wisły.

Klasy II, z inicjatywy p. M. Pośpiecha uczestniczyły dzisiaj w wyciecze do Wisły. Piękna pogoda pozwoliła na spacer po ścieżce ekologicznej, udało się również zwiedzić Zamek Prezydentów.


5 października 2013 r.

Ruszyły planszówki w naszej szkole! Premiera odbyła się 5.10



na kolejne spotkanie zapraszamy 26.10!!!!!


4 października 2013 r.

Wycieczka do Krakowa.

W ramach realizacji zajęć poza salą lekcyjną uczniowie klas II uczestniczyli w wycieczce do Krakowa, podczas której zwiedzali wystawę Human Body oraz Muzeum Farmacji.


3 października 2013 r.

Zawody lekkoatletyczne



03. października, tego roku, odbyły się zawody lekkoatletyczne. Spotkanie sportowe odbyło się na terenie ZSO nr. 3. W zawodach brało udział 8 szkół średnich.
Uczniowie naszej szkoły mieli możliwość sprawdzić się w konkurencjach takich jak: rzut kulą, skok w dal, bieg, na 100, 400, 800 oraz 1500 m. Dziewczyny spisały się świetnie. Zajęły 2 miejsce spośród wszystkich szkół, lepsi okazali się jedynie gospodarze, dziewczyny ze szkoły sportowej. Chłopcom poszło nieco gorzej, zajęli 5 miejsce, lecz poziom był niezwykle wysoki, a oni dawali z siebie wszystko.
Mimo ogromnego zmęczenia i niezbyt sprzyjającej pogody, wszyscy spisali się świetnie. Dziękujemy za kolejne medale zdobyte dla naszej szkoły!

Drużyna dziewczyn:

Bieg na 100m.: - Gajda Karolina - Słabosz Martyna
Bieg na 400m.: - Moskwa Dominika - Szymańska Agata
Bieg na 800m.: - Jarczewska Martyna - Kałuzińska Roksana
Rzut kulą: - Placek Dominika
- Lewicka Wiktoria
- Burak Ola
Skok w dal: - Drożdż Klaudia - Agnieszka Grochowska
Sztafeta: - Moskwa Dominika
- Gajda Karolina
- Grochowska Agnieszka
- Słabosz Martyna

Drużyna chłopców:

Bieg na 100m.: - Kubica Jakub
- Michalak Paweł
- Łesek Marcin
Bieg na 400m.: - Dolata Tomasz
- Ludwig Mateusz
- Jagoda Witold
Bieg na 1500m.: - Ptak Grzegorz
- Szwan Oskar
- Żaglewski Kamil
- Subik Jakub
- Gut Marcin
- Beczek Mateusz
Rzut kulą: - Skorus Mateusz
- Kołakowski Tomasz
Skok w dal: - Pierzyna Szymon
- Buła Jan
Sztafeta: - Kubica Jakub
- Michalak Paweł
- Ferster Adam
- Huptas Paweł


2 października 2013 r.

Wycieczka edukacyjna

Klasa IIa, pod opieką p M. Pośpiecha raz p. K Mamcarczyk udała się dzisiaj na wycieczkę edukacyjną szlakiem powstań śląskich i gen. J Ziętka.


2 października 2013 r.

Udział w spektaklu "Jesus Christ Superstar"

Grupa uczniów naszej szkoły, pod opieką p. A Soboń uczestniczyła dzisiaj w spektaklu "Jesus Christ Superstar" w chorzowskim Teatrze Rozrywki.


1 października 2013 r.

"Dzień Pierwszoklasisty"

W auli szkoły odbyła się dzisiaj uroczystość "Dzień Pierwszoklasisty" - uczniowie klasy 2E, którzy w zeszłym roku wygrali rywalizację, przygotowali zadania i konkurencje dla tegorocznych pierwszoklasistów. Jury oceniało również przebrania uczniów oraz zaangażowanie publiczności podczas rywalizacji. Wygrała klasa 1F, która za rok przygotowywać będzie imprezę dla młodszych kolegów.


4 Liceum Ogólnokształc±ce. Wszelkie prawa zastrzeżone | code&design: SAMIOZ