Oferta Edukacyjna
2017/2018
REKRUTACJA

SPORT

SUKCESY
Fundacja Edukacyjna "Perspektywy" potwierdza, że IV LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. BOLESŁAWA CHROBREGO w Bytomiu jest wśród 500 najlepszych liceów w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych PERSPEKTYWY 2017 i przysługuje mu tytuł "Brązowej Szkoły 2017".

Liczba odwiedzonych podstron
od 12 grudnia 2011 r.


Logo szkoły

+ Archiwum aktualności

[archiwum] [2012]

31 października 2012 r.

Szlak bytomskiej secesji

Grupa uczniów klasy 2b pod opieką p. M. Pośpiecha wyruszyła dzisiaj szlakiem bytomskiej secesji w związku ze zbliżającym się szczytem wszystkich świętych udano się na cmentarz Mater Dolorosa


31 października 2012 r.

Uczniowie w kinie

Grupa uczniów kl. 3b, pod opieką p.K.Mamcarczyk udała się dzisiaj do bytomskiej "Agory" na seans filmowy.


29 października 2012 r.

Wycieczka do Zbrosławic kl. Ia

W dniu 29.10.12r. odbyła się wycieczka jednodniowa do Zbrosławic. Wycieczka miała na celu integracje klasy i wzięło w niej udział 27 osób. W programie wycieczki było zwiedzanie ośrodka, jazda konna, ognisko z pieczeniem kiełbasek. Mimo zimna i śniegu humory wszystkim dopisywały, przy ognisku był śpiew i gitara. Uczniowie wymyślili piosenki na temat klasy i szkoły oraz brali udział w quizach przygotowanych przez nauczyciela. Opiekunami były Pani Sonia Serafin-bochenek oraz wychowawca klasy Danuta Grzela. Transport - autobus linii nr.20


25 października 2012 r.

Dni Otwarte Wydziału Farmaceutycznego SUM w Sosnowcu

Uczniowie z fakultetu biologiczno-chemicznego uczestniczyli w dniach otwartych Wydziału Farmaceutycznego SUM w Sosnowcu. Uczniowie mieli możliwość zwiedzenia poszczególnych katedr, uczestniczenia w ciekawych zajęciach prowadzonych przez pracowników wydziału oraz spotkania się z nauczycielami akademickimi. Szczególnie miłe i interesujące było spotkanie z Panią dr Grażyną Janikowską adiunkt w Zakładzie Chemii Analitycznej, która jest absolwentką naszej szkoły. Dziękujemy jej bardzo za cenne uwagi i opiekę nad nami w trakcie Dni Otwartych.


24 października

Warsztat prowadzone w ramach programu "Prewencja pierwotna nowotworów"

40 uczniów fakultetu biologicznego uczestniczyło dzisiaj w warsztatach, prowadzonych w ramach programu "Prewencja pierwotna nowotworów". Prowadzącymi byli prof. Brunon Zemła, lek med. Piotr Wojcieszek i mgr Jolanta Famułę-Piłat.

Zajęcia obejmowały następujące zagadnienia;
1. Biologie nowotworów - dziedziczność (zakres elementarny)
2. Nieprawidłowe odżywianie, brak aktywności fizycznej jako czynniki ryzyka chorób nowotworowych - możliwości prewencji
3. Zasady wczesnej diagnostyki raka - prewencje pierwotne i wtórne
4. Nikotynizm, narkomania a ryzyko chorób nowotworowych i możliwość prewencji, populacyjny monitoring zagrożeń nowotworowych na Śląsku


19 października 2012 r.

Street Art

Grupa uczniów, pod opieką p. R. Jastrzębskiego uczestniczyła w warsztatach twórczych, przygotowujących do realizacji Street Art - logo bytomskich szkół. Warsztaty odbywały się w dniach 3,18,19 października w szkole Podstawowej nr. 45 w Bytomiu


18 października 2012 r.

TENIS STOŁOWY DZIEWCZĄT

W dniu 18 października 2012r. odbyły się mistrzostwa Bytomia w tenisie stołowym dziewcząt. Nasze dziewczyny nie zawiodły i zdobyły I miejsce drużynowo powtarzając sukces z ubiegłego roku. 30 października zmierzą się w zawodach rejonowych z drużyną Piekar Śląskich.

Oto skład naszej Mistrzowskiej ekipy:

1. Bielski Sonia – indywidualnie 9 miejsce
2. Pawełczyk Edyta – indywidualnie 2 miejsce
3. Pawłowska Aleksandra – indywidualnie 3 miejsce

G R A T U L A C J E!!!


17 października 2012 r.

Piłka ręczna

Każdego roku, nasza szkoła startuje w Mistrzostwach Bytomia w Piłce Ręcznej Chłopców. W tym roku zmagania rozpoczęły się 17 października. Jak zwykle spragnieni zwycięstwa, nasi koledzy pod kierownictwem profesora Świątka, gładko przeszli przez eliminacje, bez problemu niszcząc przeciwników z I LO (kochamy I lo przyp. Red. ;]) oraz ZSAiO. W finale spotkaliśmy się z ZSMiE i PSB. Po zaciętej walce nasi chłopcy zajęli 2 miejsce przegrywając z ZSMiE, a niszcząc PSB. W finale bardzo dobrze spisał się pozyskany w ostatniej chwili bramkarz – Mateusz Skorus.

Skład drużyny:

1. Nas Sławomir
2. Błażejewski Kamil
3. Charzewski Dawid
4. Żaglewski Kamil
5. Cyl Adam
6. Ostrowski Kamil
7. Szymaniak Filip
8. Radoń Krzysztof
9. Żmuda Piotr
10. Szmidt Kuba
11. Baran Paweł
12. Szpyrka Wojciech
13. Skorus Mateusz

GRATULACJE!!!


15 - 17 października 2012 r.

Wycieczka klasy II d do Podlesic

W dniach 15-17.10.2012r klasa IId uczestniczyła w warsztatach ekologicznych w Podlesicach na Jurze Krakowsko-Częstochowskiej.
W ramach warsztatów odbyły się:
- wycieczka krajoznawcza trasą Mirów-Bobolice,
- warsztaty geologiczne,
- warsztaty rękodzielnictwa mieszkańców Jury,
- warsztaty dotyczace znajomości roślinności Jury Krakowsko-Częstochowskiej.
Zabawa połączona z nauką - przednią! Polecamy!
Fotoreportaż Kamil Kwaśny II d


15 października 2012 r.

Dzień Edukacji Narodowej

Dzisiaj Świętowaliśmy Dzień Edukacji Narodowej. Podczas przygotowanej z tej okazji akademii obejrzeliśmy występy uczniów klas 1d, 1f, 2c, 3e. Swoje muzyczne talenty zaprezentowały na scenie uczennice klasy 1d - Maryna Horyń zaśpiewała piosenkę w języku angielskim, a Ania Woźniak zagrała na perkusji przygotowaną przez siebie solówkę. Uczniowie i nauczyciele mogli się też pośmiać, oglądając szkolną rzeczywistość ukazaną w krzywym zwierciadle.
Tego dnia odbyło się również uroczyste ślubowanie pierwszoklasistów.


10 i 12 października 2012 r.

Wycieczka klas III b III a i III c

Uczniowie klasy III b wspomagani grupą z klasy III a i III c przedeptała kilka beskidzkich tras. Szlak prowadził przez Dębowiec, Szyndzielnię, Klimczok i Szczyrk. Drugiego dnia celem była Brenna. Prawie 25 km trasa dała nam lekki wycisk, ale za to piątkowe zwiedzanie Zamku Sułkowskich w Bielsku Białej i rynku było czystym relaksem. Wieczory przy gitarze również pozostawiły wiele wspomnień.l


10 października 2012 r.

Co z tego wyrośnie…?

Deszczowa aura towarzyszyła uczniom klas II b i II d, którzy pierwszego dnia października wybrali się na wycieczkę aż na odległy…trawnik przed IV L.O., aby móc wykazać się swoimi umiejętnościami ogrodniczymi. Ich zadaniem było zasadzenie kilkudziesięciu cebulek, które (mamy nadzieję), kiedy nadejdzie wiosna, wykiełkują, aby cieszyć oczy wszystkich przechodzących przez Plac Sikorskiego pięknymi kolorowymi kwiatami. Sadzenie cebulek odbywało się we współpracy z Panią Gabrielą Kadłubek, koordynatorem ds. zieleni w MZDiM w ramach akcji ‘Sprzątanie Świata 2012’.


9 października 2012 r.

Przełaje 2012/2013

W dniu 4.10.2013r obyły się zawody przełajowe w Bytomiu. W zawodach uczestniczyło 11 drużyn z Bytomskich szkół po 6 przedstawicieli w każdej. Zawodom dopisała pogoda, która sprzyjała wszystkim biegaczom, dlatego też nasi uczniowie nie dali za wygraną. Przy dopingu zarówno pogody jak i profesorów wychowania fizycznego, dzięki zaciętej rywalizacji po raz pierwszy męska część naszej ekipy stanęła na podium zajmując 3 miejsce, natomiast dziewczęta już drugi rok z rzędu zajęły wysokie 2 miejsce, ustępując przy tym tylko zawodowym biegaczkom.

Drużyna dziewcząt:
1. Jarczewska Martyna
2. Frycz Wiktoria
3. Mitas Aleksandra
4. Brol Kamila
5. Zygmunt Izabella
6. Grochowska Agnieszka
7. Woszek Natalia

Drużyna chłopców
1. Dolata Tomasz
2. Gasek Damian
3. Szwan Oskar
4. Koryczan Adam
5. Charzewski Dawid
6. Wiśniewski Patryk
7. Majowski Lukas


4 października 2012 r.

Dzień Pierwszoklasisty

Dzisiaj odbył się w naszej szkole Dzień Pierwszoklasisty. Organizatorzy imprezy (2a) zadbali, by nie brakło tego dnia atrakcji. Uczniowie klas pierwszych rywalizowali ze sobą, biorąc udział w różnorakich konkurencjach, wśród których znalazły się m. in. ubijanie piany, jedzenie pokruszonych paluszków oraz szkolne "Mam talent". Mieliśmy też okazję obejrzeć filmy (parodie seriali) nakręcone przez pierwszaków. Obchodom Dnia Pierwszoklasisty towarzyszyło wiele emocji i dużo dobrej zabawy, czego wyrazem była wspólnie odtańczona "Bamba".
Zwycięskiej klasie Ie serdecznie gratulujemy!!!


3 października 2012 r.

Wykład poświęcony postaci Grzegorza Gerwazego Gorczyckiego

Klasy III uczestniczyły dzisiaj w wykładzie poświęconym postaci Grzegorza Gerwazego Gorczyckiego - najwybitniejszego bytomianina w historii, który był katolickim duchownym, kompozytorem i kapelmistrzem - Wykład odbył się w Muzeum Górnośląskim w Bytomiu w sali im. G. G. Gorczyckiego.


4 Liceum Ogólnokształc±ce. Wszelkie prawa zastrzeżone | code&design: SAMIOZ