Oferta Edukacyjna
2017/2018
REKRUTACJA

SPORT

SUKCESY
Fundacja Edukacyjna "Perspektywy" potwierdza, że IV LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. BOLESŁAWA CHROBREGO w Bytomiu jest wśród 500 najlepszych liceów w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych PERSPEKTYWY 2017 i przysługuje mu tytuł "Brązowej Szkoły 2017".

Liczba odwiedzonych podstron
od 12 grudnia 2011 r.


Logo szkoły

+ Archiwum aktualności

[archiwum] [2012]

29 luty 2012r.

Warsztaty poświęcone oznaczaniu skał i minerałów

Uczestnicy fakultetu geograficznego wzięli dzisiaj udział w warsztatach poświęconych oznaczaniu skał i minerałów. Warsztaty odbyły się na Wydziale Nauk o Ziemi Uniwersytetu Śląskiego w Sosnowcu. W ramach realizacji projektu "Poczuj, dotknij, sprawdź".


29 luty 2012r.

Białka 2012

W piękny wiosenny poranek spotkaliśmy się pod szkołą aby jechać na długo wyczekiwany obóz narciarski, który po wielu trudnościach i przeciwnościach losu wreszcie doszedł do skutku.
Po przyjeździe na miejsce przywitała nas typowo zimowa aura, śnieg mocno prószył i doskwierał niewielki mróz. Po krótkim rozpakowaniu się i poznaniu okolicy wybraliśmy się na stok aby zaznać zimowego szaleństwa i spróbować ciepłych góralskich napoi oczywiście bezalkoholowych.
Wysoki poziom jazdy jaki reprezentuje nasza grupa wpędził w zachwyt pana profesora Skibniewskiego, który uradował się że jesteśmy tak zdolną grupą.
Wieczorem zmęczeni wróciliśmy do ośrodka, gdzie przez cały wieczór rozgrywał się turniej w piłkarzyki. Miło spędziliśmy czas na rozmowach, wygłupach i integracji grupy, a od godziny 22 do 24 profesor Skibniewski i profesor Grzela prowadzili wykład na temat bezpiecznego zachowania się grupy w ekstremalnych warunkach pogodowych.
Jesteśmy bardzo zadowoleni, życzymy Wam miłego tygodnia w szkole a teraz pędzimy na stok, aby przy pięknym słoneczku poszusować na dwóch lub jednej desce.
Dzisiaj wieczorem kolejna relacja z cudownego wyjazdu. Pozdrawiamy wszystkich uczących się w szkole!


28 luty

Awans naszych uczniów

Z przyjemnością informujemy, że do II etapu XI Międzynarodowej Olimpiady Języka Angielskiego i Języka Niemieckiego, organizowanej przez Collage "The Top" i Wyższą Szkołę Ekonomiczno-Humanistyczną zakwalifikowali się : Lukas Majowski, Gloria Majowska i Dorota Stańczyk z języka niemieckiego oraz Mikołaj Stankiewicz z języka angielskiego.


28 luty

WYNIKI WYBORÓW NA PRZEWODNICZĄCEGO SU 27.01.2012r

1. Głosów oddanych: 327
Głosów ważnych: 318
Głosów nieważnych: 9

2. Wyniki:
Lukas Majowski: 172 (54%)
Dawid Orciuch : 80 (25%)
Ariadna Pielok: 65 (21%)

Komisja wyborcza:
Hanna Hajda
Marcin Cholewa
Martyna Gacki

Obserwatorzy:
Gloria Majowska
Zofia Adles
Paweł Mytyk


26 luty 2012r.

IX Międzynarodowy Festiwal Modeli Redukcyjnych

W dniach 25-26 lutego w hali sportowej "Na skarpie" odbył się IX Międzynarodowy Festiwal Modeli Redukcyjnych. Wychowankowie Pracowni Projektowania Modelowego przy Młodzieżowym Domu Kultury nr 1 w Bytomiu, prowadzonej przez p. Piotra Barańskiego, w składzie:

Bartosz Duda uczeń klasy I C
Kamil Fuchs
Alan Walkarz
Robert Żalek
zdobyli wyróżnienia. Jest to kolejny sukces młodych modelarzy.
Gratulujemy!!!

Fotoreportaż w serwisie bytomonline.pl...


22 lutego 2012r.

Matura próbna z matematyki

Do pobrania w formacie *.pdf zadania z naszej ostatniej sobotniej matury próbnej - zachęcamy do rozwiązywania!!!21 luty 2012r.

Spektakl Teatru Śląskiego "Hamlet"

Klasa II b uczestniczyła w dniu dzisiejszym w wieczornym spektaklu Teatru Śląskiego "Hamlet", pod opieką I. Szpary.21 luty 2012r.

UWAGA MATURZYŚCI - ABSOLWENCI

Absolwenci zgłoszeni do egzaminu maturalnego, proszeni są o odbiór kodów w sekretariacie szkoły.


17 lutego 2012r.

Konkurs Poloneza

Dzisiaj odbył się konkurs poloneza zorganizowany przez II Liceum Ogólnokształcące w Katowicach, nad którym patronat objęli: Śląski Kurator Oświaty oraz Prezydent Miasta Katowice.
Wzięli w nim udział również maturzyści naszej szkoły, zdobywając wyróżnienie a tytuł Najlepszego Tancerza zdobył Maciej Mrowiec.


15 lutego 2012r.

Eliminacje rejonowe Śląskiego Konkursu Matematycznego.

W dniu dzisiejszym odbyły się eliminacje rejonowe Śląskiego Konkursu Matematycznego. Do kolejnego etapu zakwalifikował się Jan Sowa z klasy 2e.


15 lutego 2012r.

Koncert poświęcony pamięci Karin Stanek

Grupa uczniów klas I ade uczestniczyła dzisiaj w koncercie poświęconym pamięci Karin Stanek, który odbył się w Bytomskim Centrum Kultury.
17 luty 2012r.

UWAGA UCZESTNICY WYSTAWY FOTOGRAFICZNEJ "BEZ KLISZY"

Poniedziałek 20 lutego NA DUŻEJ PRZERWIE zebranie organizacyjne. Obecność obowiązkowa.


4 Liceum Ogólnokształc±ce. Wszelkie prawa zastrzeżone | code&design: SAMIOZ