Oferta Edukacyjna
2017/2018
REKRUTACJA

SPORT

SUKCESY
Fundacja Edukacyjna "Perspektywy" potwierdza, że IV LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. BOLESŁAWA CHROBREGO w Bytomiu jest wśród 500 najlepszych liceów w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych PERSPEKTYWY 2017 i przysługuje mu tytuł "Brązowej Szkoły 2017".

Liczba odwiedzonych podstron
od 12 grudnia 2011 r.


Logo szkoły

+ Archiwum aktualności

[archiwum] [2012]

30 listopada 2012 r.

Miejska Konferencja na temat zagrożenia HIV/AIDS

W naszej szkole po raz siódmy odbyła się Miejska Konferencja na temat zagrożenia HIV/AIDS. Konferencja składała się z dwóch głównych części: Miejskiego Konkursu Wiedzy dla uczniów bytomskich gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych oraz z części wykładowej. Do konkursu przystąpiło 36 uczniów z bytomskich szkół. Najlepiej test konkursowy rozwiązali: Daria Kurz – Gimnazjum nr 14, Magdalena Drohobycka – gimnazjum nr 2 i Wiktoria Dziki z Gimnazjum nr 15. Wśród uczniów szkół ponadgimnazjalnych najlepszymi zostali: Weronika Pyka – I LO, Dorota Stańczyk – IV LO i Marcin Twardoch – I LO. Laureatom gratulujemy. W drugiej części konferencji wykład wygłosił dr Marek Beniowski – koordynator regionalny ds. HIV/AIDS oraz wyświetlono film „Życie pod murem”.


28 listopada 2012 r.

Wycieczka polonistyczno-historyczna do Krakowa w dniu 28 listopada 2012 roku

Grupa 49 uczniów zainteresowanych współczesną historią i kulturą (z klas I-wszych i III-ich) pod opieką 4 opiekunów uczestniczyła w wycieczce do Krakowa w dniu 28 listopada 2012 r.

Temat historyczny dotyczył Holocaustu, więc spacer po Krakowie prowadzony przez miejskiego przewodnika obejmował miejsca, w których żyli i ginęli Żydzi: tereny Kazimierza, getta w czasie II W.Ś., obozu pracy i obozu zagłady w Krakowie- Płaszowie.

Głównym punktem programu był pobyt w Muzeum Historycznym Miasta Krakowa. Fabryka Schindlera. Zwiedzanie w dwóch grupach z przewodnikami odbyło się wg tzn. Trasy Pamięci upamiętniającej życie i śmierć mieszkańców przedwojennego Krakowa. Interaktywna ekspozycja umiejętnie łącząca historię z nowoczesną techniką wystawienniczą wywołała wielkie wrażenie na zwiedzających Trasę Pamięci uczniach.

Wieczorem młodzież zobaczyła spektakl "Amfitrion" w Narodowym Starym Teatrze im. Heleny Modrzejewskiej na Scenie Kameralnej. Komedia pomyłek, zabawnych sytuacji oraz aluzji do współczesnych relacji międzyludzkich znalazła uznanie w opinii młodych widzów.


16 listopada 2012 r.

Uczniowie w kinie

Grupa ucznów kl.3a udała się dzisiaj do kina na seans filmowy pod opieką p.E.Klimek


15 listopada 2012 r.

Dla Maturzystów

Szanowna Dyrekcjo,
Drodzy Pedagodzy oraz Wychowawcy klas maturalnych,

Portal www.opinieouczelniach.pl pragnie służyć pomocą Państwa Uczniom, zwłaszcza tym, którzy w maju 2013 przystąpią do matury i staną przed wyborem kierunku studiów oraz uczelni.

Serwis edukacyjny OpinieoUczelniach.pl prezentuje:
Maturalne arkusze egzaminacyjne z kilku ostatnich lat wraz z kluczami odpowiedzi
Prezentacje kierunków studiów (opisy, specjalności, perspektywy pracy po danym kierunku)
Pełną bazę uczelni publicznych i niepublicznych w Polsce
Charakterystyki typów kształcenia (typy i rodzaje studiów)
Opis ośrodków akademickich
Zaawansowaną wyszukiwarkę szkół wyższych z różnorodnymi kryteriami wyboru
Oceny, opinie, komentarze na temat polskich uczelni
Ważne artykuły i porady związane z maturą, studiami, pracą
Wywiady ze studentami różnych kierunków i uczelni
Codziennie aktualizowane informacje o tematyce edukacyjnej oraz wiele innych ważnych i ciekawych informacji
Będziemy wdzięczni Państwu za wydrukowanie załączonego plakatu oraz wywieszenie go na tablicy informacyjnej.

Zachęcamy Państwa do zamieszczenie na stronie internetowej Państwa Szkoły linku do portalu www.opinieouczelniach.pl pozwalającego wszystkim maturzystom w prosty sposób uzyskać dostęp do pełnej i aktualnej oferty uczelni w Polsce.

Dzięki kliknięciu w podlinkowane hasło, np."Uczelnie w Polsce", "Baza uczelni", Kierunki i Uczelnie€, Opinie o Uczelniach(bądź aktywne logo portalu umieszczone na szkolnej witrynie www) Państwa uczniowie zostaną przekierowani do serwisu edukacyjnego, który pozwoli im w łatwy i przyjazny sposób zapoznać się z ofertą edukacyjną różnych ośrodków akademickich.
Szkolnemu informatykowi taka czynność zajmie krótką chwilę, a Państwa uczniowie otrzymają korzyści w postaci bezpłatnego dostępu do kompleksowych informacji edukacyjnych. Ważne, by zamieszczone hasło lub LOGO linkowało do adresu www.opinieouczelniach.pl

Jesteśmy przekonani, że dzięki naszej współpracy poziom świadomości edukacyjnej maturzystów znacznie wzrośnie.

W przypadku pytań, pozostaję do Państwa dyspozycji.

Z poważaniem,
Agnieszka Szczepanek-Moskal


15 listopada 2012 r.

Uczniowie w kinie

Grupa uczniów kl.2e uczestniczyła dzisiaj w seansie filmowym w Bytomskiej Agorze. Opiekunem uczniów był p. M. Pośpiech


15 listopada 2012 r.

Dla Maturzystów

Szanowni Państwo,

przesyłamy Państwu kolejny e-biuletyn kampanii "Studia na przyszłość" poświęcony kierunkom studiów i zawodom pozwalającym młodym osobom na łatwiejsze znalezienie pracy w przyszłości oraz kluczowym dla rozwoju gospodarki i techniki.

Biuletyn przygotowany jest w formie pliku PDF, który możecie Państwo zamieścić na stronie internetowej szkoły, udostępnić na szkolnych komputerach, przesłać uczniom lub wydrukować na kartce A4 i powiesić na ściennej gazetce.

Szczegółowe informacje na temat kampanii oraz dodatkowe materiały możecie Państwo znaleźć na stronie internetowej kampanii

www.studianaprzyszlosc.pl

Łączymy wyrazy szacunku,
Zespół kampanii "Studia na przyszłość"

Do pobrania Budownictwo.pdf

Do pobrania Chemia.pdf


14 listopada 2012 r.

Wizyta naszych uczniów u mieszkanek Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego Kongregacji Sióstr Miłosierdzia w Bytomiu

Odbyła się kolejna wizyta naszych uczniów u mieszkanek Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego Kongregacji Sióstr Miłosierdzia w Bytomiu. Zgodnie z wcześniejszymi, wspólnymi ustaleniami spotkanie było śpiewająco-taneczne. Wspólnie z Paniami śpiewaliśmy stare przeboje. Kinga i Patryk zaprezentowali się w tańcu towarzyskim - pokaz bardzo się podobał jak zapewniają Panie obudził wspomnienia z młodości. Zabawa była przednia - muzyka naprawdę łączy pokolenia.


14 listopada 2012 r.

GIS DAY

Fotoreportaż Karolina Szatkiewicz I E


12 listopada 2012 r.

Międzyszkolny Konkurs Prozy, Poezji i Pieśni Patriotycznej „Polskie drogi do niepodległości”

W dniu 8 listopada br., dla uczczenia 94 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, w IV LO im. Bolesława Chrobrego w Bytomiu,zorganizowano kolejną edycję Międzyszkolnego Konkursu Prozy, Poezji i Pieśni Patriotycznej „Polskie drogi do niepodległości”. Organizatorami konkursu byli, tradycyjnie IV LO im. Bolesława Chrobrego, Komisja Międzyzakładowa NSZZ” Solidarność” Pracowników Oświaty i Wychowania w Bytomiu oraz Wydział Edukacji Urzędu Miejskiego. W konkursie uczestniczyli uczniowie szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych.

Jury, w skład którego wchodzili przedstawiciele ww. instytucji, oceniało występy młodych wykonawców.

Oceny jury:

Gimnazja:

-Zespół Bell Team Canto - Gim. Nr 2 – Grand Prix- za wykonanie pieśni z repertuaru Jana Pietrzaka -Żeby Polska była Polską”,
-Anna Stypułkowska – Gim .Nr 7 – I miejsce – za wykonanie pieśni z repertuaru Andrzeja Rosiewicza -”Ojczyzna”,
-Marta Mazur i Katarzyna Czerwiak(duet)-Gim. Nr 7- II miejsce -za pieśń „Deszcz jesienny”,
-Dominika Maziarka – Gim.nr 7 – III miejsce – za wykonanie pieśni „Biały krzyż”.

-Dagmara Szczepanik – Gim.nr 1 – otrzymała nagrodę specjalną Przewodniczącego Solidarności za zaprezentowanie pieśni do słów Adama Asnyka „Miejcie nadzieję”

Szkoły ponadgimnazjalne:

-Aleksandra Goska – IV LO- I miejsce- za recytację wiersza Jana Twardowskiego -”Piosenka o Powstaniu”,
-Katarzyna Klama – Zespół Szkół Gastronomiczno-Hotelarskich – I miejsce za wykonanie pieśni „Czerwone maki”,
-Adam Grzybowski – II LO-II miejsce – za recytację utworu Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego „Emigranci”,
-Mateusz Wal-Zespół Szkół Mechaniczno- Elektronicznych -III miejsce – za prezentację wiersza Zbigniewa Herberta „17 września”.
Damian Kamiński – IV LO – otrzymał nagrodę specjalną przewodniczącego Solidarności za recytację utworu Zbigniewa Herbrta „Pięciu”.

Uroczystość przygotowały nauczycielki IV LO mgr Iwona Orlacz i mgr Sylwia Bielski.
Fotoreportaż Kamil Kwaśny


9 listopada 2012 r.

Uczniowie w kinie

Grupa uczniów kl.2c uczestniczyła dzisiaj, pod opieką p. Weroniki Kaluby-Dytkowskiej w seansie filmowym


8 listopada 2012 r.

Sprawozdanie z rajdu

8 XI piątka piątka uczniów naszej szkoły uczestniczyła w rajdzie historycznym, od 8 lat organizowanym przez IPN. W tym roku hasłem spotkania było: "Szlakiem pamięci-pielgrzymki pod specjalnym nadzorem", a miejscem - Piekary Śląskie.
Tego dnia nasi koledzy i koleżanki mieli okazje zapoznać się nie tylko z sakralną historią bazyliki i kalwarii piekarskiej, ale także na chwilę wczuć się w rolę agentów SB śledzących pielgrzymki. Na podstawie map i starych zdjęć trzeba było odnaleźć miejsca szczególnie interesujące dla SB.
Jak stwierdziła Pani profesor W. Kaluba, nasi uczniowie spisali się na medal. Warto tu również podkreślić, że dali sobie radę nie tylko z przydzielonymi zadaniem, ale także z zimnem. Myślę, że Bond, który jak wiemy ostatnio wyszedł z formy, może zacząć się obawiać konkurencji operacyjnej naszych uczniów.


4 Liceum Ogólnokształc±ce. Wszelkie prawa zastrzeżone | code&design: SAMIOZ