Oferta Edukacyjna
2017/2018
REKRUTACJA

SPORT

SUKCESY
Fundacja Edukacyjna "Perspektywy" potwierdza, że IV LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. BOLESŁAWA CHROBREGO w Bytomiu jest wśród 500 najlepszych liceów w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych PERSPEKTYWY 2017 i przysługuje mu tytuł "Brązowej Szkoły 2017".

Liczba odwiedzonych podstron
od 12 grudnia 2011 r.


Logo szkoły

+ Archiwum aktualności

[archiwum] [2012]

grudzień 2012 r.

Grudzień - miesiącem serca.

Grudniowa aura poskąpiła nam śniegu i mrozu, za to w Sikoraku sypnęło życzliwością, chęcią dzielenia się i dawania. Podsumujmy, co udało nam się zrealizować:

- w akcji "Szlachetna paczka" w tym roku wzięło udział aż 5 klas: IA, IC, IIB, IID i IIE. Przygotowaliśmy ogromną górę prezentów dla wybranych przez siebie rodzin,

- po raz trzeci odbyła się zbiórka darów przeznaczonych dla schroniska zwierząt w Miechowicach. Akcja organizowana jest przez młodzieżowe stowarzyszenie "FRUGO" zrzeszające m.in. naszych byłych uczniów. W tegorocznej, absolutnie rekordowej zbiórce wzięły udział klasy IIIB i ID oraz wiele osób z innych klas,

- "Bure Misie" od lat są miłe naszym sercom. Klasy IIIB i IIC przyszykowały prezenty świąteczne dla Burych Misiów, a opiekunki - Niedźwiedzie z klas trzecich sprzedawały własnoręcznie upieczone ciasta, przeznaczając uzbieraną kwotę na dofinansowanie obozu dla swych podopiecznych,

- jak co roku, pani pedagog Judyta Szcząchor zainicjowała szereg mikołajkowych spotkań naszych uczniów z przedszkolakami. Uczniowie z klas IIIE, IC i IE przygotowali zabawy i niespodzianki dla dzieci w przedszkolach nr 24, 30 i 29,

- klasa IID podjęła się przygotowania i wystawienia bajek "Królewna Śnieżka" i "Czerwony Kapturek" dla dzieci. Przedstawienie pomogła przygotować p. Joanna Jaksik i p. Joanna Furtak. Nasi aktorzy odwiedzili SP 51, SP 4 i przedszkole nr 40. Mali widzowie byli zachwyceni i proszą o jeszcze!

- sprzedawaliśmy bombki-cegiełki dla Fundacji "Dom Nadziei" przyłączając się w ten sposób do akcji "Choinka pełna nadziei"

Serdeczne podziękowania

dla wszystkich darczyńców!!!


12, 19, 20 grudnia 2012 r.

Dlaczego nie należy umawiać się na czacie z podejrzanymi osobami i czemu nie wolno rozmawiać z nieznajomymi?

Przypuszczamy, że młodzież Sikoraka wie to doskonale. A dzięki początkującym aktorom z klasy 2d mogli się tego dowiedzieć również uczniowie SP 51 i SP 4 w Bytomiu oraz przedszkolaki z Przedszkola Miejskiego nr 40 w Szombierkach.

Jak od dawna wiadomo najskuteczniejszą formą edukacji jest nauka przez zabawę, dlatego wszystkie ważne rady dla maluchów zostały im przekazane w formie dwóch bajek: "Czerwony Kapturek szuka księcia" oraz "Królewna Śnieżka i siedmiu krasnoludków".

Przygotowania do obu spektakli przebiegały pod czujnym okiem pani prof. Joanny Jaksik, której należą się ogromne podziękowania za cały trud włożony w czuwanie nad odpowiednim przygotowaniem scenariusza, a w szczególności "sceny z krasnoludkami"...

Wydawać się może, że odegrać znaną bajkę to nic trudnego - a jednak... Na szczęście obyło się bez rozlewu krwi, ale już na przykład pot zdecydowanie się pojawił nie wspominając o łzach - co prawda ze śmiechu, ale zawsze. Strat w ludziach też nie ponieśliśmy, ale za to z wielkim bólem musieliśmy pożegnać Pana Laptopa, który poległ w elektrycznym boju ze zwarciem, choć walczył dzielnie do ostatniej śrubki twardego dysku.

Jakie skutki przyniesie poświęcenie Pana Laptopa i nasze w przyszłości? Tego nie wiemy. Mamy jednak nadzieję, że wszyscy uczniowie nauczyli się czegoś mądrego. Jedno jest pewne. Świetnie się przy tym bawiliśmy. :)


11 i 19 grudnia 2012 r.

Seans astronomiczny w Planetarium Śląskim

11 i 19 grudnia 2012 Uczniowie klas pierwszych wzięli udział w seansie astronomicznym w Planetarium Śląskim. Spotkanie utrwaliło wiadomości uzyskane na lekcjach fizyki i astronomii, poszerzyło wiedzę na temat orientacji na niebie i współczesnych odkryć astronomicznych.


14 grudnia 2012 r.

Zebrania Informacyjne dla Rodziców

Przypominamy o Zebraniach Informacyjnych dla Rodziców, które odbędą się 21 stycznia 2013 r. o godz. 17.00

Zapraszamy!!!


14 grudnia 2012 r.

Advent Fest

Dzisiejszego wieczoru o godzinie 17:00 w IV LO odbył się Advent Fest. Już wchodząc do szkoły można było poczuć ciepły i świąteczny klimat dzisiejszego dnia i nadchodzących, uwielbianych przez wszystkich, świąt. Na drugim piętrze, w auli, panowała wyjątkowo bajkowa atmosfera. Na miejscu można było poczęstować się ciastem, napić się soku i grzańca.Świeczki, zgaszone światło, l...

więcej --»


11 grudnia 2012 r.

Akcja Paczka

W naszej szkole organizowana jest Akcja Paczka w ramach ZHR przez uczennice klasy I B - Magdalenę Lalewicz, Sarę Blazy i Wiktorię Stankiewicz.

Akcja ta polega na zbiórce żywności (produkty z długim terminem ważności, konserwy, słodycze, cukier, mąka, kasza, ryż, gorące kubki, kostki rosołowe i inne).
Produkty zostaną przewiezione do Drohobycza na Ukrainie do naszych Rodaków, aby mile spędzili Święta Bożego Narodzenia.

Akcja trwa do 13 grudnia 2012 r. Żywność zbieramy na każdej długiej przerwie przed sekretariatem do specjalnego kosza.

Dziękujemy darczyńcom za złożone dary.


10 grudnia 2012 r.

Zaproszenie do współpracy przy współtworzeniu szkolnego serwisu SMOLTOK

Po krótkiej przerwie ;-) ukazał się kolejny artykuł na łamach SMOLTOKA. Zapraszamy do lektury


10 grudnia 2012 r.

Stypendium Prezesa Rady Ministrów dla naszej uczennicy.

Naszej uczennicy Agnieszce Sanigórskiej wręczono, na uroczystej akademii, Nagrodę w postaci Stypendium Prezesa Rady Ministrów.
W tej podniosłej uroczystości, Agnieszce towarzyszyli: Dyrektor szkoły oraz oddelegowani uczniowie z klasy

Gratulujemy!!! I życzymy dalszych sukcesów!!!

Fotoreportaż Piotra Burgera


10 grudnia 2012 r.

Wystawa Fotograficzna Agnieszki Biedy

Zapraszamy!!!


7 grudnia 2012 r.

"Od młodej Polski do współczesności"

Grupa uczniów klasy III c uczestniczyła dzisiaj w lekcji muzealnej w Muzeum Górnośląskim w Bytomiu na temat "Od młodej Polski do współczesności" kierunki artystyczne ukazane na przykładach obrazów.


7 grudnia 2012 r.

Sukcesy naszych uczniów w Etapie Rejonowym Konkursu "Promocja Zdrowego Stylu życia"

Gratulujemy!!!


6 grudnia 2012 r.

Bajkowe przeżycia dzieci

W czwartek 6 grudnia 2012r. grupa wolontariuszek z naszej szkoły wybrała się do pobliskiego przedszkola nr.12.
Chcąc urozmaicić dzieciom bajkowe przeżycia dziewczyny przebrały się za pomocnice Mikołaja-Śnieżynki. Radość maluchów była nie do opisania. Dzieci oczekiwały Świętego już od kilku dni, dlatego zdążyły przygotować wspaniałe piosenki, wierszyki i rysunki. W nagrodę każdy dostał niesamowity prezent.
To było ciekawe doświadczenie dla naszych uczennic. Dziękujemy Wiktorii Cholewie, Karolinie Szatkiewicz, Nicoli Heppner, Emilii Gruli, Kasi Filipek, Oli Janeczek, Oliwii Kubat, Ani Zaborowskiej i Paulinie Tobiasz.
Mamy nadzieję,że również w przyszłym roku nasi uczniowie dołączą się do podobnych akcji i umilą przedświąteczny okres nie tylko juniorom ale także seniorom :)


6 grudnia 2012 r.

Wycieczka szkolna do Norymbergi.

Tradycyjna wycieczka szkolna na jarmark świąteczny w tym roku dotarła do Norymbergi, miasta Wita Stwosza i Albrechta Durera. Po całonocnej podróży dotarliśmy do centrum miasta. Następnie metrem udaliśmy się do Międzynarodowego Trybunału Wojskowego w Norymberdze, gdzie zwiedziliśmy interaktywną wystawę dotyczącą procesów zbrodniarzy wojennych.Po powrocie do Centrum zwiedziliśmy Dom Durera i na lokalnym Cmentarzu odwiedziliśmy groby A.Durera i W.Stwosza. Podziwialiśmy tez wspaniałą panoramę miasta z tarasu widokowego Zamku Norymberskiego.Po zapadnięciu zmierzchu oddaliśmy się wędrówkom po świątecznych straganach,które kusiły nas pięknymi zapachami i rozświetlonymi neonami. Warto było kupić pyszne pierniki norymberskie.Zmęczeni ale pełni wrażeń udaliśmy się w drogę powrotna .Nad naszym bezpieczeństwem czuwała zaprawiona w wycieczkach i nigdy niezmordowana ekipa nauczycieli w składzie: mgr R.Jastrzębski, mgr M.Pospiech, B. Świątek, K. Swęda i K.Mamcarczyk.


4 grudnia 2012 r.

Wizyta przedstawicieli Politechniki sląskiej

4 grudnia odbyło się w sali lustrzanej naszej szkoły spotkanie z przedstawicielem Politechniki Śląskiej. Młodzież miała okazję poznać tradycję uczelni, poszczególne wydziały oraz szeroko pojętą ofertę edukacyjną i rozrywkowa uczelni. Mamy nadzieję, że przedstawiona prezentacja oraz otrzymane informatory pomogą wybrać odpowiedni kierunek studiów uczniom klas trzecich oraz dokonać wyboru przedmiotów realizowanych w formie rozszerzonej pierwszoklasistom.


3 grudnia 2012 r.

Zabawę mikołajkową dla przedszkolaków

3 grudnia 2012 roku grupa 7 szalonych pierwszoklasisów naszego liceum ( Patrycja Bawaj, Patryk Kaczmarek, Martyna Słabosz, Patryk Pluszczyk, Jarek Gębarski, Ola Bijok i Ala Wikiera klasa 1 C) pod przewodnictwem cudownej Pani Judyty Szcząchor, odwiedziła przedszkolaki z przedszkola nr 30 w Bytomiu. Zorganizowaliśmy zabawę mikołajkową dla wszystkich dzieciaków od najmłodszego 3 latka po starszaka. Nasz klasowy Mikołaj otoczony szczęśliwymi dziećmi, rozdawał paczki. Tańcom i śpiewom nie było końca. Wdzięczne dzieciaki zaprosiły nas do wspólnego przedstawienia. Tak miło spędzony dzień zakończyliśmy mlekiem i ciasteczkami. Martyna Słabosz 1C


4 Liceum Ogólnokształc±ce. Wszelkie prawa zastrzeżone | code&design: SAMIOZ