IV Liceum Ogólnokształcące

im. Bolesława Chrobrego

w Bytomiu

pl. gen. W. Sikorskiego 1

41-902 Bytom

tel. 032 281-41-93

email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.Kontakt
A+ R A-

Biblioteka szkolna

  • Kategoria: Biblioteka
  • Opublikowano: środa, 14 listopad 2018 07:25
  • Super User
  • Odsłony: 608

 

 

Biblioteka Szkolna

Biblioteka szkolna stanowi centrum informacyjno-dydaktyczne szkoły. Jej zbiory liczą ok. 12 tysięcy książek z literatury pięknej i popularnonaukowej oraz 127 dokumentów filmowych. Ważną częścią zbiorów bibliotecznych stanowią lektury obowiązkowe. W latach 1999/2002 przeprowadzono komputeryzację biblioteki przy pomocy systemu komputerowego MOL, a w latach 2016/2017 zastosowano do komputeryzacji biblioteki system komputerowy MOL-Optivum. Obecnie komputerowa baza danych zawiera wszystkie zbiory biblioteczne, a w rejestrze czytelników znajdują się wszyscy użytkownicy biblioteki - uczniowie, nauczyciele, absolwenci, pracownicy administracji i obsługi. Biblioteka posiada dwie wypożyczalnie i czytelnię, przeznaczoną do cichej pracy własnej, wraz z czterema stanowiskami komputerowymi z dostępem do internetu.

W roku 2020 biblioteka pozyskała fundusze, w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa (15 tysięcy zł.) i ma w planie zakup lektur obowiązkowych, ale większa część kwoty przeznaczona zostanie  na zakup książek, o których zadecydowali uczniowie w trakcie przeprowadzonej w tym celu ankiety czytelniczej. Będzie to literatura przeważnie beletrystyczna i popularnonaukowa, odzwierciedlająca preferencje czytelnicze uczniów.

 

Godziny Otwarcia Biblioteki

Poniedziałek - Piątek

8:00-16:00

 

                         Bibliotekę prowadzi nauczyciel bibliotekarz mgr Iwona Orlacz

                

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Współpraca