IV Liceum Ogólnokształcące

im. Bolesława Chrobrego

w Bytomiu

pl. gen. W. Sikorskiego 1

41-902 Bytom

tel. 032 281-41-93

email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.Kontakt
Zaloguj

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me
A+ R A-

UWAGA MATURZYŚCI!

Deklaracje maturalne do pobrania tutaj(.docx)

Harmonogram matur do pobrania tutaj(.pdf)

Od dnia 1 września 2020 r. Poradnia Psychologiczno - Pedagogiczna w Bytomiu funkcjonuje w nowej lokalizacji, tj. na placu Klasztornym 2. 
 

Nasza absolwentka Wiktoria Stróżna w lipcu uległa poważnemu wypadkowi. Niestety, w wyniku wypadku straciła nogę. Pomagamy!!!

 

< >

Projekty

Konkursy

Tresura łosi

Wycieczki

Dyrektor Szkoły - mgr Bożena Balcerak

Wicedyrektor Szkoły - mgr Agnieszka Solecka

mgr Judyta Szcząchor

Dyżury pedagoga

poniedziałek 13.30 -17.00

wtorek 7.00 - 11.00

środa 10.15 - 12.45

czwartek 9.00 -12.00

piątek 7.00 - 14.00

mgr Ilona Paciuch

dyżur psychologa

wtorek 11.15 - 16.15

Iwona Maniura

Sekretariat szkoły czynny pn-pt w godz. 7.30-15.00

Sukces literacki Leny Sawodni

Uczennica klasy 2D, Lena Sawodni, zajęła I miejsce w XIV Ogólnopolskim Konkursie Literackim OKNO, organizowanym przez Młodzieżowy Dom Kultury w Chorzowie pod patronatem honorowym prezydenta ww. miasta. Lena napisała prozę pt. "Jahwe", którą można przeczytać pod następującym adresem: https://my.w.tt/JbQvOlepnbb Serdecznie gratulujemy sukcesu!

 

Więcej

KULTOUR Spotkania ze sztuką współczesną

Czym jest sztuka współczesna? Jakie są jej formy? Na te i inne pytania próbowali odpowiedzieć uczniowie z klasy 1C, którzy w ramach języka polskiego wzięli udział w niezwykłym wydarzeniu - KULTOUR. Młodzież uczestniczyła w czterech warsztatach, realizowanych online przez cztery instytucje: Muzeum Sztuki Współczesnej w Warszawie, Teatr Powszechny, TR Warszawa oraz Zachętę - Narodową Galerię Sztuki Współczesnej. Licealiści mieli okazję do dyskusji na temat roli i wpływu kultury na otaczający świat.

Więcej

Lekcja muzealna o "Weselu"

25. września klasa 3B odwiedziła Muzeum Górnośląskie i w ramach języka polskiego, uczestniczyła w lekcji muzealnej, dotyczącej "Wesela" Stanisława Wyspiańskiego. Młodzież podziwiała także dzieło tego wybitnego malarza, które znajduje się w naszym bytomskim muzeum. Parę dni wcześniej klasa 3D wzięła udział w podobnym wyjściu z prof. Agnieszką Froń-Smandek. Wszystkie zasady bezpieczeństwa zostały zachowane. 

Więcej

Spacer na Żabie Doły

We wrześniu, korzystając z pięknej pogody, klasa 1D wybrała się z wychowawcą, prof. Marcinem Pośpiechem, na spacer przyrodniczo-integracyjny po rezerwacie Żabie Doły w Bytomiu. Dla wielu uczniów była to pierwsza wizyta w tym uroczym miejscu, dostępnym dla spacerowiczów, wędkarzy i cyklistów. Wycieczkę zwieńczyła wspólna wizyta w kawiarni nad stawem.

Więcej

Odwiedziny absolwentów

W drugiej połowie października, na zaproszenie prof. Wilk, odwiedzili nasze liceum absolwenci "Sikoraka", by opowiedzieć maturzystom, jak wyglądają ich studia. Gośćmi w klasach 3B, 3C i 3D byli Patrycja Ciupińska - studentka trzeciego roku Filologii Szwedzkiej w Uniwersytecie Śląskim oraz Mateusz Klakus - student psychologii w Uniwersytecie Adama Mickiewicza w Poznaniu. Dzielili się swoimi doświadczeniami akademickimi, wspominali okres, gdy sami byli uczniami IV L.O. Dziękujemy za poświęcony nam czas.

Więcej

Nowe zdjęcia szkoły

Mateusz Stefański wykonał kolejne piękne zdjęcia naszej szkoły. Zapraszamy do oglądania i zachwytów!

Więcej

Usportowiona Szkoła

Uczniowie Naszej Szkoły zdobyli III miejsce w klasyfikacji na najbardziej usportowioną szkołę w Bytomiu w kategorii zarówno chłopców jak i dziewczyn. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów. Sukces byłby niemożliwy gdyby nie wsparcie Wielkiego Kierownika sali gimnastycznej i szefa katedry wychowania fizycznego, pana Grzegorza. Oczywiście nie zapominamy o całej reszcie wspaniałych nauczycieli wf.

Więcej

Konkurs poezji

Uczennica naszej szkoły Julia Jędrzejczyk z klasy 3C  zdobyła pierwsze miejsce w wojewódzkim konkursie poetyckim  Od powietrza , głodu, ognia i wojny....  Konkurs organizowany był z okazji Dnia Ziemi.
Serdecznie gratulujemy!

Więcej

Wolontariusze z AIESEC w IV LO

Po feriach zimowych gościli w naszej szkole młodzi wolontariusze z międzynarodowej organizacji AIESEC: Clara z Argentyny i Seif z Algierii. Przez trzy tygodnie prowadzili zajęcia po angielsku i hiszpańsku z młodzieżą z Sikoraka. Wykorzystali swój pobyt w Polsce również na zwiedzanie, odbyła się m.in. wspólna wycieczka do kopalni srebra w Tarnowskich Górach.

Więcej

Dziennik elektroniczny
Librus
CKE
Centralna Komisja Egzaminacyjna
Wolontariat
Sikorak

Nie pamiętasz hasła? To nie jest problem. Wpisz poniżej swój adres poczty elektronicznej podany podczas rejestracji i wybierz przycisk „Wyślij”. Otrzymasz specjalny kod umożliwiający zalogowanie się i dokonanie zmiany hasła.
Sprawdź za kilka chwil swoją skrzynkę pocztową. Gdy otrzymasz wiadomość z kodem weryfikującym, skopiuj go i podaj podczas logowania, a następnie dokonaj zmiany hasła.

Ogłoszenia samorządu

Samorząd

Rada Samorządu Szkolnego

Przewodniczący Rady Samorządu - Julia Jędrzejczyk

Zastępca Przewodniczącego Rady -Ola Geppert

Skarbnik Rady - Sylwia Pakuła

Wiecej

Urodziny

 

Zastępstwa

Współpraca

 

Jacy są uczniowie 4 LO?

Pozdrowienia od Prezydenta

Sikorak

Do wakacji zostało
  Dni
  Godzin
  Minut
  Sekund
<<  <  Listopad 2020  >  >>
 Pn  Wt  Śr  Cz  Pt  So  N 
        1
  2  3  4  5  6  7  8
  9101112131415
16171819202122
23242526272829
30      
No events found.