IV Liceum Ogólnokształcące

im. Bolesława Chrobrego

w Bytomiu

pl. gen. W. Sikorskiego 1

41-902 Bytom

tel. 032 281-41-93

email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

EPUAP



Kontakt
A+ R A-

Klasa A

Drugi obowiązkowy język obcy nowożytny do wyboru spośród niżej wymienionych:

język francuski,

język hiszpański,

język niemiecki

 

Języki obce nowożytne będą nauczane w grupach międzyoddziałowych (kontynuacja lub od podstaw)

 

Punkty rekrutacyjne za oceny z przedmiotów:

- język polski

- matematyka

- dwa dowolne wskazane przez absolwenta przedmioty  spośród: geografia, biologia, fizyka, chemia, historia, wiedza o społeczeństwie,  języki obce, informatyka

 

Profil klasy:

 

Klasa geo-mat-wos jest trafnym wyborem dla młodzieży zainteresowanej przede wszystkim naukami ekonomicznymi, przyrodniczymi, politycznymi i socjologią. Uczniowie zyskają możliwość rozwijania swoich zainteresowań, solidnie przygotują się do matury oraz wezmą udział w wybranych konkursach i olimpiadach. Ponadto będą uczestniczyć w Dniu Przedsiębiorczości, zorganizują liczne akcje, projekty i wolontariaty, a uatrakcyjnieniem procesu dydaktycznego staną się wizyty m.in. w Planetarium Śląskim. Licealiści będą kształceni przez wysoko wykwalifikowaną kadrę - nauczyciel geografii jest m.in. współpracownikiem Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej i wydawnictw Nowa Era oraz WSiP; autorem zadań maturalnych, pracuje przy ich standaryzacji, opracowuje własne materiały dydaktyczne oraz recenzuje te przeznaczone do publikacji. Natomiast zaletą nauki wiedzy o społeczeństwie jest późniejsza możliwość studiowania m.in. politologii, której domeną jest interdyscyplinarność, głęboko humanistyczny charakter oraz szerokie możliwości znalezienia atrakcyjnej pracy przez absolwentów tego kierunku, który nie tylko pozwala zdobyć konkretną wiedzę merytoryczną, ale także poszerza horyzonty, rozwija intelektualnie, uczy myślenia. Warto również zwrócić uwagę na to, że zarówno lekcje historii jak i WOS prowadzone są w naszej szkole we współpracy z różnymi instytucjami, co skutkuje udziałem w wycieczkach przedmiotowych, prelekcjach, udziałem w wystawach.

Uczniowie zainteresowani matematyką będą mieli możliwość rozwijania swoich zainteresowań podczas spotkań w ramach zajęć lekcyjnych oraz pozalekcyjnych, których podstawową zaletą jest dodatkowe przygotowanie ucznia do matury na poziomie podstawowym, rozszerzonym z przedmiotu oraz do udziału w konkursach i olimpiadach. Najlepsi matematycy mogą wystartować w licznych konkursach: „Kangur matematyczny”, „Wszystko jest liczbą”, „Rozkosze łamania głowy”, „Nudna matematyka”, „Matematyka bez granic” czy „Eureka”. Dzięki udziałowi w tych rywalizacjach uczniowie nie tylko rozwijają swoje zainteresowania matematyczne, ale również umiejętności logicznego myślenia, wyobraźnię przestrzenną, ćwiczą sprawność w przeprowadzaniu analizy zadań oraz szukania nietypowych, pomysłowych i krótkich rozwiązań zadań.

Profil zawodowy absolwenta:

 

Proponowane rozszerzenia dają możliwość wyboru następujących kierunków studiów: kierunki ekonomiczne, politologia, kierunki politechniczne, psychologia, prawo i administracja, stosunki międzynarodowe, geografia, geologia, geodezja i kartografia, turystyka i rekreacja, zarządzanie, ekonomia, bankowość, finanse, architektura krajobrazu, europeistyka, nauki społeczne.

Współpraca