Oferta Edukacyjna
2017/2018
REKRUTACJA

SPORT

SUKCESY
Fundacja Edukacyjna "Perspektywy" potwierdza, że IV LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. BOLESŁAWA CHROBREGO w Bytomiu jest wśród 500 najlepszych liceów w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych PERSPEKTYWY 2017 i przysługuje mu tytuł "Brązowej Szkoły 2017".

Liczba odwiedzonych podstron
od 12 grudnia 2011 r.


Logo szkoły

+ Archiwum aktualności

[archiwum] [2015]

21 marca 2016 r.

W pierwszy dzień wiosny młodzież z klasy IC ruszyła pod opieką p. Małgorzaty Wilk do Bielska-Białej, by na terenie kampusu ATH zmierzyć się z rówieśnikami w grze miejskiej pod hasłem Hiszpańskie galeony.

Za zadanie mieli w jak najkrótszym czasie zebrać od piratów złote dukaty, a rzecz nie należała do łatwych, gdyż naszej najlepszej drużynie zajęło to prawie 2,5 h. Ostatecznie zespół w składzie Sandra Wieczorek, Wiktoria Niedbalska, Martyna Piechota, Dominik Kościelniak i Krzysztof Czarnowus uplasowała się na 3. miejscu. Niezależnie od zajętej lokaty, wszyscy dobrze się bawili i przyjechali bogatsi o nowe doświadczenia i wiedzę.


21 marca 2016 r.

Wyniki miejskiego konkursu matematycznego dla gimnazjalistów zorganizowanego przez IV LO w Bytomiu „ZEGAR NA WIEŻY”

Kamil Krawczyk Gimnazjum nr 1 w Bytomiu I miejsce

Maksymilian Pakos Gimnazjum nr 1 w Bytomiu II miejsce

Adam Matys Gimnazjum nr 1 w Bytomiu III miejsce

Adam Patschek Gimnazjum nr 1 w Bytomiu III miejsce

Wyróżnienia :

Filip Marszolik Gimnazjum Mistrzostwa Sportowego w Bytomiu
Szymon Szrajer Gimnazjum nr 1 w Bytomiu
Michał Muzyka Gimnazjum nr 1 w Bytomiu
Sebastian Sołtysik Gimnazjum nr 1 w Bytomiu
Stanisław Witkowski Gimnazjum nr 1 w Bytomiu


21 marca 2016 r.

Kolejne osiągnięcia naszych uczniów


15 marca 2016 r.

Na zakończonym w ubiegłą niedzielę Międzynarodowym Turnieju akrobatyki sportowej w Świdnicy uczennica klasy III Marta Śrutwa zaprezentowała się w wyśmienitej formie.

Trójka dziewcząt w kategorii 13-19 Marta Śrutwa,Magda Rajtor i Julia Fajfur zdobyły złoto. Gratulujemy zawodniczkom i trenerce Renacie Firak.


9 marca 2016 r.

Kolejne osiągnięcia naszych uczniów!!!
GRATULUJEMY!!!


Organizatorzy miejskiego konkursu ortograficznego „Trzy Pokolenia” – Centrum Kształcenia Ustawicznego w Bytomiu i Bytomski Uniwersytet Trzeciego Wieku – dziękują uczniom Państwa szkoły za udział w tej imprezie, która łączy nie tylko sympatyków języka polskiego, ale też integruje pokolenia. Impreza jest cykliczna i wpisała się już w kalendarz bytomskich przedsięwzięć kulturalnych i oświatowych. Patronat nad imprezą objął Prezydent Bytomia Damian Bartyla, a patronat honorowy Dziekan Wydziału Filologicznego Uniwersytetu Śląskiego prof. dr hab. Rafał Molencki. Do konkursu zgłoszonych zostało 100 uczestników reprezentujących wszystkie typy bytomskich szkół oraz grupa sympatyków CKU. W dyktandzie Trzy Pokolenia wzięli udział uczniowie z następujących placówek oświatowych: I Liceum Ogólnokształcące im. Jana Smolenia, IV Liceum Ogólnokształcące im. Bolesława Chrobrego, Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 2: Gimnazjum i II Liceum Ogólnokształcące im. Stefana Żeromskiego, V Liceum Ogólnokształcące Mistrzostwa Sportowego im. Kamili Skolimowskiej, Zespół Szkół Usługowo – Rzemieślniczych ZSZ nr 7, Zespół Szkół nr 1, Zespół Szkół Administracyjno - Ekonomicznych i Ogólnokształcących, Państwowe Szkoły Budownictwa – Zespół Szkół, Zespół Szkół Mechaniczno – Elektronicznych, Technikum nr 4 im. Marii Skłodowskiej-Curie, Gimnazjum nr 7, Gimnazjum nr 2.

9 marca tego roku w konkursie ortograficznym Trzy Pokolenia zwyciężył Mikołaj Patalong z I Liceum Ogólnokształcącego im. Jana Smolenia i uzyskał tytuł Bytomskiego Mistrza Ortografii Polskiej 2016. Pierwszym Bytomskim Wicemistrzem Ortografii Polskiej został Jakub Kamiński uczeń gimnazjum w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 2 im. Stefana Żeromskiego,

a tytuł Drugiego Bytomskiego Wicemistrza Ortografii Polskiej 2016 wywalczył Krzysztof Czarnowus z IV Liceum Ogólnokształcącego im. Bolesława Chrobrego.

Równorzędne wyróżnienia w konkursie otrzymali: Bożena Gros z Bytomskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku,

Paulina Kozioł z IV Liceum Ogólnokształcącego im. Bolesława Chrobrego, Szymon Zosgórnik z IV Liceum Ogólnokształcącego im. Bolesława Chrobrego,

Krystyna Bialik z Centrum Kształcenia Ustawicznego, Aleksandra Piotrowska z Gimnazjum nr 7, Paulina Giertyczka z Gimnazjum nr 2.

Fundatorami statuetek - nagród głównych w konkursie byli: Prezydent Bytomia Damian Bartyla, Dyrektor CKU Ryszard Kłak i Dyrektor Naczelny Bytomskiego Teatru Tańca i Ruchu „Rozbark” Adrian Lipiński. Ortograficzni mistrzowie statuetki otrzymają 18 marca w Teatrze Tańca i Ruchu „Rozbark” podczas zamknięcia IX Bytomskiego Festiwalu Nauki i Sztuki. Organizatorzy konkursu „Trzy Pokolenia” dziękują wszystkim uczestnikom ortograficznych zmagań oraz ich opiekunom – miłośnikom i sympatykom języka polskiego za udział w tym ciekawym projekcie, który łączy i integruje pokolenia.


8 marca 2016 r.

Lekcja pokazowa z chemii i farmacji.

Uczniowie rozszerzenia z chemii, pod opieką p. Grzegorza Kowalskiego i p. Małgorzaty Wilk uczestniczyli w lekcji pokazowej w laboratorium chemicznym Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących nr 4 w Chorzowie.

FOTOGaleria


8 marca 2016 r.

Kolejne osiągnięcia naszych uczniów!!!
GRATULUJEMY!!!


W dniu 4.03.2016 r. uczniowie naszej szkoły Michał Freus z klasy 1d i Martyna Aleksandrowicz z klasy 2a uczestniczyli w uroczystej sesji naukowej,poświęconej historii „Żołnierzy Wyklętych”.Uczniowie wzięli również udział w organizowanej V edycji Ogólnopolskiego Konkursu „Żołnierze Wyklęci-Bohaterowie Niezłomni”.Za prace artystyczne,poświęconej tej tematyce uczniowie zdobyli:
Michał Freus – I miejsce
Martyna Aleksandrowicz – II miejsce
Opiekę merytoryczną nad uczniami sprawowała prof. Iwona Orlacz7 marca 2016 r.

Beta testy gier komputerowych, lekcje malarstwa i rysunku, warsztaty projektowania map, kaligrafii czy wizualizacji danych. Tak różnorodny program mogą mieć tylko Dni Otwarte Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach. W tym roku po raz pierwszy w trzech sąsiadujących budynkach. Rezerwujmy sobie 9 i 10 marca, wstęp wolny, obowiązują zapisy.

W tym roku akademickim studenci ASP w Katowicach przeprowadzili się do nowego, obszernego gmachu, ale uczelnia nie zatraciła kameralnej atmosfery. Nadal na jednego wykładowcę przypada tu nie więcej niż 6 studentów. Jak się pracuje w takich warunkach? 9 i 10 marca każdy może się tego dowiedzieć. Wystarczy skorzystać z dni otwartych. – Potraktowaliśmy tę nazwę bardzo poważnie i dosłownie otwieramy drzwi wszystkich pracowni. W każdej będzie szansa na rozmowę ze studentami i wykładowcami. W wybranych są organizowane warsztaty, wystawy i pokazy. Będzie też szansa na zaprezentowanie własnych prac oraz wykonanie rysunku, obrazu czy projektu pod okiem naszych pedagogów – informuje Antoni Cygan, rektor ASP w Katowicach.

Od starożytnych i średniowiecznych technik graficznych po wirtualną rzeczywistość – tak w wielkim skrócie można ująć program kształcenia w katowickiej Akademii Sztuk Pięknych. Takie też będą Dni Otwarte. Uczestnicy mogą korzystać z 50 najróżniejszych warsztatów, pokazów i wykładów. Grafika warsztatowa zaprezentuje pracownie litografii, sitodruku, druku wklęsłego i wypukłego. To dobra okazja żeby sprawdzić jak pracowali Rembrandt czy Dürer oraz samodzielnie odbić grafikę na koszulce. Dodatkowo w budynku przy Koszarowej 19 przyjrzymy się pracom studentów i wykładowców z Pracowni Działań Multigraficznych, Pracowni Grafiki Książki czy Pracowni Kompozycji.

W tym samym budynku mieszczą się też pracownie Projektowanie Graficznego i Multimediów. Odbędą się tam między innymi warsztaty z kaligrafii, warsztaty fotograficzne oraz warsztaty projektowania stron www i warsztaty wizualizacji danych. Nie zabraknie multimediów i gier komputerowych. Przez cały dzień będziemy mogli poznawać najróżniejsze techniki animacji, edycji dźwięku, testować gry komputerowe, oglądać rzeczywistość wirtualną za pomocą gogli Oculus Rift.

Pracownie kierunku Malarstwo (przy Raciborskiej 50) zachęcają do malowania i rysowania pod okiem życzliwych wykładowców uczelni. Będą także wykłady o katowickich muralach czy wykorzystywaniu roślin w sztuce. Z kolei Marcel Sławiński i Katarzyna Sobańska-Strzałkowska (autorzy scenografii do takich filmów jak Ida, W ciemności, Jesteś Bogiem czy nagrodzonej kilka dni temu Srebrnym Niedźwiedziem produkcji Zjednoczone Stany Miłości) zapraszają na warsztaty poświęcone scenografii i działaniom performatywnym.

Druk 3D, frezowanie, cięcie laserem, budowa obiektów z tektury, rysunek prezentacyjny i rysunek z modela to tylko niektóre z atrakcji przygotowane przez studentów i wykładowców Wzornictwa. Nie zabraknie także wystawy Dizajn jest dla ciebie oraz warsztatów z projektowania znaku czy podstaw projektowania. Będzie można także stworzyć „pisankę typograficzną”.

Dni otwarte ASP w Katowicach – środa 9 marca i czwartek 10 marca, godzina 9.00 – 17.00.
Pełny program na stronie www.asp.katowice.pl Wszystkie wydarzenia są dostępne bezpłatnie. Na większość warsztatów obowiązują zapisy.
Kandydaci zainteresowani studiowaniem malarstwa, grafiki warsztatowej, projektowania graficznego czy wzornictwa będą mogli sprawdzić infrastrukturę szkoły, programy nauczania i zasady rekrutacji.
Program Dni Otwartych


1 marca 2016 r.

DNI OTWARTE WAT


1 marca 2016 r.

Uczeń klasy Id, Michał Freus, wziął udział w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym ”TĘCZA”.

Motywem przewodnim prac zgłaszanych do konkursu był ”Świat wokół nas”. Michał Freus zdobył w tym konkursie I Wyróżnienie w skali ogólnopolskiej.
Gratulujemy Michałowi i życzymy dalszych sukcesów.
Uczeń został zainspirowany do wzięcia udziału w konkursie przez prof. Iwonę Orlacz


4 Liceum Ogólnokształc±ce. Wszelkie prawa zastrzeżone | code&design: SAMIOZ