Oferta Edukacyjna
2017/2018
REKRUTACJA

SPORT

SUKCESY
Fundacja Edukacyjna "Perspektywy" potwierdza, że IV LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. BOLESŁAWA CHROBREGO w Bytomiu jest wśród 500 najlepszych liceów w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych PERSPEKTYWY 2017 i przysługuje mu tytuł "Brązowej Szkoły 2017".

Liczba odwiedzonych podstron
od 12 grudnia 2011 r.


Logo szkoły

+ Archiwum aktualności

[archiwum] [2015]

25 kwietnia 2016 r.

Informuję, iż z dniem 25 kwietnia 2016 r. Zespół Pomocy Materialnej dla Uczniów, z siedzibą przy ulicy Łużyckiej 12, rozpoczyna przyjmowanie dowodów wykazujących poniesienie wydatków, w celu wypłaty stypendium szkolnego, za okres od 1.01.2016 r. do 30.06.2016 r.

Faktury można składać do dnia 4 lipca 2016 r. w godzinach przyjmowania stron, tj.:

poniedziałek 11:00 - 16:30
wtorek - czwartek 8:30 - 12:00
piątek 7:30 - 11:00

Halina Guzy - Starszy inspektor
Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Bytomiu
ul. Strzelców Bytomskich 16
41-902 Bytom
Centrala: (32) 388-67-00
http://www.mopr.bytom.pl


14 kwietnia 2016 r.

Piąte miejsce dla drużyny z Sikoraka!

Drużyna naszych uczniów w składzie Natalia Filochowska i Kacper Wacławski zdobyła 5-te miejsce w X Regionalnym Konkursie Drużynowym z Chemii dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych organizowanym przez Pałac Młodzieży w Katowicach.
W konkursie brało udział około 250 dwuosobowych drużyn z całego śląska, do finału zakwalifikowało się 29 z nich, a wśród nich nasi śmiałkowie. Ciężka praca i wspólne chemiczne poranki nie poszły na marne.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!


8 kwietnia 2016 r.

Spektakularny sukces uczniów klasy 3 E w IV Ogólnopolskim Konkursie Piosenki Hiszpańskojęzycznej!

W piątek, 8. kwietnia, Aleksandra Koza i Tomasz Kołakowski, podopieczni p. Małgorzaty Wilk, w Raciborzu reprezentowali naszą szkołę w przeglądzie piosenki, na który zjechało prawie 70 wykonawców z całego kraju (solistów, duetów i zespołów wokalno-instrumentalnych). W szranki stanęli licealiści i gimnazjaliści z tak odległych miast jak Poznań, Warszawa, Wrocław, Kraków, czy Opole. Tomek bezapelacyjnie podbił jury jazzowym wykonaniem klasycznego utworu Bésame mucho przy własnym akompaniamencie saksofonu i zajął 1. miejsce . Ola, po raz drugi z rzędu, dostała specjalne wyróżnienie, tym razem za ciekawą interpretację piosenki z gry komputerowej Wiedźmin. Obojgu serdecznie gratulujemy i jesteśmy dumni z Waszego sukcesu.
FOTOGaleria


7 kwietnia 2016 r.

7 kwietnia br. o godz. 9.00 w sali Rady Wydziału Filologicznego Uniwersytetu Śląskiego w Sosnowcu odbyły się pokazy artystyczne inaugurujące Hispanofonię 2016.

Następnie w godzinach od 9.30 do 11.30 miały miejsce prelekcje na temat hiszpańskich świąt, Fiestas tradicionales de España, przygotowane przez pracowników Zakładu Hispanistyki. Po nich przeprowadzono konkurs sprawdzający wiedzę nabytą podczas wykładów, w którym zaszczytne, trzecie miejsce, zajął tandem z naszego liceum, Thu Sam Anh i Jakub Wujek z klasy I A.

Wydarzenie, które adresowane było do uczniów i nauczycieli szkół gimnazjalnych oraz średnich, promuje język hiszpański w naszym regionie. Organizatorem spotkania jest Zakład Hispanistyki Instytutu Języków Romańskich i Translatoryki Wydziału Filologicznego Uniwersytetu Śląskiego. Koordynatorem Hispanofonii 2016, jak co roku, była dr Sabina Deditius. W wydarzeniu uczestniczyli uczniowie wraz z opiekunami z trzynastu szkół z regionu, w tym reprezentująca nasze liceum grupa ucząca się hiszpańskiego z klasy I A pod opieką p. Małgorzaty Wilk.
FOTOGaleria


oti

5 kwietnia 2016 r.

W dniu 05.04.16 nasi chemicy z klas trzecich, dzięki uprzejmości pana profesora Stanisława Krompca mieli okazję wziąć udział w zajęciach laboratoryjnych na terenie Instytutu Chemii Uniwersytetu Śląskiego.

W ramach zajęć uczniowie wysłuchali wykładu na temat czynności optycznej, a następnie mieli okazję przeprowadzić doświadczenia, których teoretyczny przebieg poznali na lekcjach. Samodzielne wykonanie reakcji charakterystycznych dla związków organicznych sprawiło naszym uczniom wiele satysfakcji.
Serdecznie dziękujemy panu profesorowi Stanisławowi Krompcowi za zaproszenie na Uniwersytet Śląski i pani dr Marzenie Podgórnej za przygotowanie stanowisk pracy i profesjonalne przeprowadzenie zajęć. Skupione i rozradowane twarze naszych uczniów najlepiej świadczą o tym, że nauka chemii może być fascynująca, a wiedza zdobyta na lekcjach nie jest abstrakcyjna.

FOTOGaleria FOTOGaleria


4 Liceum Ogólnokształc±ce. Wszelkie prawa zastrzeżone | code&design: SAMIOZ