Oferta Edukacyjna
2017/2018
REKRUTACJA

SPORT

SUKCESY
Fundacja Edukacyjna "Perspektywy" potwierdza, że IV LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. BOLESŁAWA CHROBREGO w Bytomiu jest wśród 500 najlepszych liceów w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych PERSPEKTYWY 2017 i przysługuje mu tytuł "Brązowej Szkoły 2017".

Liczba odwiedzonych podstron
od 12 grudnia 2011 r.


Logo szkoły

+ Archiwum aktualności

[archiwum] [2015]

29 marca 2015 r.

Organizatorzy mają zaszczyt zaprosić Szanownych Państwa na wernisaż wystawy "Wyzwolenie na szybko"

Wystawa odbędzie się w:
Młodzieżowym Domu Kultury nr 1
w Bytomiu
ul. Powstańców Warszawskich 12
8 Kwietnia godz. 17.00

Prace wystawiają:

Wioletta Gostomczyk (malarstwo)

Młoda, pełna pasji malarka swoją przygodę z malarstwem rozpoczęła kilka lat temu na studiach pierwszego stopnia na kierunku Edukacja artystyczna w zakresie sztuk plastycznych. Pasja pojawiła się niemalże od razu, co w efekcie pozwoliło na narodzenie się wielu dzieł o specyficznym charakterze. Jej malarstwo cechuje się delikatną formą, pastelowymi odcieniami oraz nutką tajemniczości. Obrazy można interpretować na wiele sposobów. Przedstawiają one postacie ludzkie wyrażające określone emocje. Pomysł na prezentację prac pojawił się całkiem niedawno wraz z chęcią podzielenia się emocjami z odbiorcami. Sztuka dla autorki ma ogromne znaczenie, dlatego też uważa, że warto dać cząstkę siebie komuś innemu w nadziei na to, że wywoła ona u kogoś podobne odczucia.

Błażej Barański (fotografia)

Urodzony 1991, polski malarz, poeta, fotograf. Uczestnik kilku wystaw, kilkakrotnie nagradzany za swoją twórczość. Z zamiłowania matematyk, z wykształcenia inżynier Automatyki i Robotyki. Sztuka jest dla niego ucieczką ze świata, szeroką drogą, którą łatwiej kroczyć. Ostatnio zafascynowany fotografią, chce uchwycić jak najwięcej przemijających chwil. Jego twórczość nie jest skupiona wokół jednego tematu, fotografuje to co jest piękne, pisze o tym co smutne, maluje to czego nie widać.


28 marca 2015 r.

Dzisiaj maturzyści pisali próbną maturę z języka angielskiego na poziomie podstawowym.


27 marca 2015 r.

Uczniowie klas III uczestniczyli dzisiaj Targach Edukacyjnych w Hali na Skarpie, gdzie mieli okazję zapoznać się z oferta szkół wyższych. Po raz kolejny grupa uczniów naszej szkoły wybrała się na wycieczkę do Drezna. W wyjeździe zorganizowanym przez p. Marcina Pośpiecha uczestniczy 42 uczniów klas I i II, którzy maja okazję zwiedzić stolicę Saksonii.


24 marca 2015 r.

Uczniowie klas 1b i 1e uczestniczyli dzisiaj w seansie filmowym w bytomskiej „Agorze”. Klasa 2e miała dzisiaj zajęcia z preorientacji zawodowej.


21 marca 2015 r.

W wiosenny sobotni poranek maturzyści zmagali się z arkuszem z języka polskiego na poziomie podstawowym.


20 marca 2015 r.

Uczniowie klasy 2d uczestniczyli dzisiaj w seansie filmowym w bytomskiej „Agorze”.


20 marca 2015 r.

Szanowni Państwo, Pragnę Państwa poinformować, że 16 kwietnia 2015 Wydział Lekarski w Katowicach organizuje Dzień Otwarty.


Gorąco zachęcam do skorzystania z okazji bliższego poznania Kampusu Katowice-Ligota, gdzie zlokalizowany jest nasz Wydział. Ten Dzień to również okazja dla młodzieży, aby bliżej poznać świat akademicki i być może przyszłych kolegów. Aby przekonać kandydatów, że warto studiować medycynę na Naszym Wydziale polecam zwiedzenie Centrum Dydaktyki i Symulacji Medycznej – najnowocześniejszego ośrodka tego typu w Polsce.
Zapraszam serdecznie do odwiedzin i przesyłam w załączeniu plakat wraz ze szczegółowym programem Dnia Otwartego z prośbą o rozpowszechnienie tych informacji wśród uczniów Państwa szkół.

Uprzejmie proszę też o odesłanie formularza zgłoszeniowego, co ułatwi organizację tego dnia.

Z poważaniem
Prof. Jan E. Zejda
Dziekan WLK

plakat
formularz


18 marca 2015 r.

W załączeniu przesyłam zaproszenie na - zaplanowane w ramach VIII Bytomskiego Festiwalu Nauki i Sztuki - wykład prof. Bogdana Dembińskiego "Fizyka i metafizyka światła" oraz wernisaż wystawy fotografii "Światło i Światłość".

Prof. zw. dr hab. Bogdan Dembiński kieruje Zakładem Historii Filozofii Starożytnej i Średniowiecznej Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Przedmiotem jego badań i zainteresowań jest filozofia starożytna, szczególnie filozofia Platońska. Zajmuje się również współczesną filozofią nauk przyrodniczych, w tym filozofią matematyki.

Do wysłuchania wykładu zapraszamy nauczycieli i uczniów szkół ponadgimnazjalnych (liceów, techników i szkół policealnych).

Zainteresowani wykładem nauczyciele proszeni są o wcześniejsze potwierdzenie udziału z podaniem przewidywanej liczby uczniów. Zgłoszenia przyjmowane będą do 20 marca (tel. 322 810 817 lub e-mail cku@cku.bytom.pl).

Uzupełnieniem wykładu będzie wernisaż wystawy kilkudziesięciu fotografii, których motywem przewodnim jest "Światło i Światłość".

Ryszard Kłak
dyrektor
Centrum Kształcenia Ustawicznego w Bytomiu

Zaproszenie


19 marca 2015 r.

Klasa 1b miała dzisiaj zajęcia z preorientacji zawodowej.


18 marca 2015 r.

Klasa 2c miała dzisiaj zajęcia z preorientacji zawodowej.


18 marca 2015 r.

Pragnąc kontynuować z Państwem współpracę w ramach przedstawienia oferty edukacyjnej studiów w Wojskowej Akademii Technicznej, zwracam się z uprzejmą prośbą o umożliwienie zapoznania Maturzystów w Państwa Szkole ze szczegółami edukacyjnymi zaprezentowanymi w załączonym folderze. Załączone dokumenty przygotowane są do druku w formacie A-4 i A-3. Serdecznie dziękujemy za pomoc w rozpowszechnieniu oferty edukacyjnej oferowanej przez Wydział Cybernetyki w Wojskowej Akademii Technicznej.

Z poważaniem

Dyrektor
Instytutu Organizacji i Zarządzania
Wydziału Cybernetyki
Wojskowej Akademii Technicznej
Dr hab. inż. Włodzimierz Miszalski, prof. WATPismo przewodnie

Folder informacyjny


17 marca 2015 r.

Uczestnicy fakultetu z języka polskiego uczestniczyli dzisiaj w warsztatach medialnych w BCK „Przestrzeń w literaturze i filmie”, które odbyły się w ramach programu KinoSzkoła.


16 marca 2015 r.

Klasa 2f miała dzisiaj zajęcia z preorientacji zawodowej.


14 marca 2015 r.

Dzisiaj maturzyści pisali próbną maturę z biologii i matematyki na poziomie rozszerzonym.


12-13 marca 2015 r.

Grupa uczniów klas III, udała się na pielgrzymkę do Sanktuarium Jasnogórskiego w Częstochowie. Część uczniów przebyła trasę do Częstochowy pieszo, rozpoczynając wędrówkę już w czwartek. Klasa 2d miała dzisiaj zajęcia z preorientacji zawodowej.


12 marca 2015 r.

Pragniemy zaprosić Państwa uczniów do udziału w konkursie fotograficznym „Teatr w obiektywie” organizowanym przez III LO im. Stefana Batorego w Chorzowie.

Konkurs wpisuje się w obchody 250 – lecia Teatru Publicznego w Polsce oraz ma stanowić pretekst do bliższego przyjrzenia się teatrowi (repertuarowemu, amatorskiemu, szkolnemu) w związku ze zbliżającym się 27 marca Międzynarodowym Dniem Teatru.

Organizatorom przyświecają następujące cele:

1. Kształtowanie wrażliwości artystycznej.
2. Zainteresowanie młodzieży teatrem jako miejscem inspirującym.
3. Prezentacja twórczości młodzieży w dziedzinie fotografii.

Dla uczestników przewidzieliśmy nagrody rzeczowe a dla opiekunów podziękowania za wkład pracy.

Prosimy o dostarczanie prac (pocztą lub osobiście) do 30 marca 2015 roku do sekretariatu szkoły ( III LO im. Stefana Batorego w Chorzowie ul. Farna 5-7 41 -506 Chorzów).

Szczegóły dotyczące przebiegu konkursu znajdują się w regulaminie.

Zachęcamy do uczestnictwa w konkursie!

Katarzyna Sikora

AKADEMICKI ZESPÓŁ SZKÓŁ OGÓLNOKSZTAŁCĄCYCH NR 2
III LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM.STEFANA BATOREGO
41-506 CHORZÓW UL.FARNA 5-7
NIP 6272652004 REGON 240975313
www.3lo.edu.pl

Regulamin konkursu


12 marca 2015 r.

Szkoła Policealna nr 1 w Tarnowskich Górach

zaprasza na DNI OTWARTE w okresie

23.03.2015 - 24.03.2015

od godziny 11.00-17.00

w programie :

- zwiedzanie klasopracowni zawodowych,
- możliwość skorzystania z bezpłatnych zabiegów:
a) masażu leczniczego,
b) pielęgnacji i stylizacji paznokci,
c) henny brwi i rzęs,
d) zabiegów fizykalnych,
- słodki poczęstunek.


11 marca 2015 r.

Uczniowie klas 3a, 3b, 3c, 3e, 3f wybrali się dzisiaj do Zabrza na przedstawienie „Tanga” wg sztuki S. Mrożka. Klasa 2b miała dzisiaj zajęcia z preorientacji zawodowej.


10 marca 2015 r.

Uczniowie naszego liceum uczestniczyli w wykładzie księdza profesora Michała Hellera „Od Wielkiego Wybuchu do gułagu. Jak usprawiedliwić historię Wszechświata?” organizowanym przez Uniwersytet Śląski w Katowicach.

Ksiądz profesor Heller jest znanym na całym świecie naukowcem, znakomicie łączącym ze sobą różne dziedziny nauki z filozofią, współpracował z wieloma naukowcami (jak np.:George Cayne). Wycieczkę organizowała pani Weronika Kaluba – Dytkowska. Na wykładzie ks.prof. Heller ciekawym, lecz nieskomplikowanym językiem starał się rzucić trochę światła na temat pochodzenia dobra i zła, oraz ich powiązania z drugą zasadą termodynamiki. Po wykładzie istniała możliwość uzyskania autografu sławnego polskiego naukowca.


10 marca 2015 r.

Uczniowie klasy 3d wybrali się dzisiaj na przedstawienie „Tanga” wg sztuki S. Mrożka, spektakl odbył się w Teatrze Nowym w Zabrzu. Grupa uczniów klas I i III uczestniczyła dzisiaj w wykładzie Michała Hellera „Od Wielkiego Wybuchu do gułagu”. Wyjazd na Uniwersytet Śląski zorganizowała p. W. Kaluba.


9 marca 2015 r.

Klasa 2a miała dzisiaj zajęcia z preorientacji zawodowej.


7 marca 2015 r.

Dzisiaj odbyły się próbne matury na poziomie rozszerzonym z WOSu, fizyki, chemii oraz z języka niemieckiego na poziomie podstawowym.


6 marca 2015 r.

Grupa uczniów klas I i II uczestniczyła dzisiaj w wycieczce narciarskiej w Beskidy. Opiekunami podczas wyjazdu byli p. W. Kaluba, p. B. Świątek i p. A. Świątek.


5 marca 2015 r.

Jak co roku zapraszamy serdecznie do udziału w konkursie „Moja ulubiona pora roku". W załączniku przesyłamy regulamin wraz z kartą zgłoszenia.

Marzena Krok
Sekretariat MDK2

Regulamin


5 marca 2015 r.

Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z regulaminem tegorocznej edycji Konkursu Piosenki Sląskiej "Karlik",

który to stanowi rejonowe eliminacje do Sląskiego Śpiewania.Termin przesłuchań wstępnych - 14.04 (kartę zgłoszenia należy przesłać wraz z załącznikami do 8.04). Proszę o przekazanie tego maila do nauczycieli śpiewu, rytmiki, nauczania początkowego. Zapraszamy zespoły, solistów, zespoły taneczne.

z pozdrowieniami

Sylwia Mistewicz
dział organizacji imprez OPP4 "CET"


Regulamin
Karta zgłoszenia
Ochrona danych


5 marca 2015 r.

Klasa 1e miała dzisiaj zajęcia z preorientacji zawodowej.


3 marca 2015 r.

Oferta nauczania w IV Liceum Ogólnokształcącym im. Bolesława Chrobrego w Bytomiu od roku szkolnego 2015/2016

W roku szkolnym 2015/2016 planujemy utworzenie 4 klas pierwszych. Klasy I będą klasami ogólnymi, realizującymi podstawowy zakres nauczania ze wszystkich przedmiotów. Klasy podzielone będą według stopnia znajomości języków obcych. Językiem wiodącym może być język angielski lub język niemiecki.

Uczniowie po I semestrze klasy I podejmować będą decyzję o wyborze przedmiotów nauczanych zakresie rozszerzonym. Uczniowie mają możliwość sprecyzowania swych zainteresowań i dokonanie przemyślanego wyboru przedmiotów nauczanych na poziomie rozszerzonym. Dajemy uczniom możliwość wyboru 3 przedmiotów spośród następujących: język polski, języki obce, matematyka, historia, wiedza o społeczeństwie, geografia, biologia, chemia, fizyka, informatyka.

Klasy II realizować będą przedmioty w zakresie rozszerzonym w wymiarze 12 godzin tygodniowo (4 godziny w tygodniu na przedmiot). W zależności od wybranych przedmiotów, realizowanych zakresie rozszerzonym, uczniowie uczestniczyć będą w zajęciach z przedmiotów uzupełniających - przyroda lub historia i społeczeństwo wymiarze 4 godzin tygodniowo. W klasie III naukę przedmiotów w zakresie rozszerzonym uczniowie kontynuować będą w wymiarze 14 godzin w tygodniu ( co najmniej 4 godziny w tygodniu na przedmiot).

Przedmioty realizowane w zakresie rozszerzonym prowadzone będą w grupach międzyoddziałowych.

Przykładowe możliwości realizacji przedmiotów realizowanych w zakresie rozszerzonym:
W przypadku gdy uczeń wybiera trzy przedmioty na poziomie rozszerzonym mogą to być:
a. biologia, chemia, fizyka
b. biologia, chemia, język polski
c. biologia, geografia, język polski
d. wiedza o społeczeństwie, historia, język polski
e. matematyka, informatyka, fizyka
f. matematyka, geografia, fizyka
g. wiedza o społeczeństwie, biologia, geografia
h. język obcy nowożytny i dwa przedmioty ogólnokształcące spośród następujących:
historia, geografia, biologia, chemia, fizyka oraz język polski, matematyka, wiedza o społeczeństwie, informatyka.

Realizując misję propagowania sportowego trybu życia, w roku szkolnym 2015/2016 proponujemy zajęcia sportowe z: koszykówki, siatkówki/ siatkówki plażowej, piłki nożnej, zajęcia rekreacyjno-zdrowotne, siłownię/tenis stołowy, pływanie/ratownictwo, sporty walki (mma, appling), tenis ziemny/squash, żeglarstwo/ratownictwo, wspinaczkę skałkową, kręgle. W ramach zajęć z wychowania fizycznego proponujemy także zajęcia taneczne, aerobik i step.

W ofercie mamy także wycieczki integracyjne, naukowe i turystyczno-krajoznawcze, krajowe i zagraniczne. Do najciekawszych wycieczek z ostatnich lat można zaliczyć wyjazdy do Wiednia i Drezna, regularne wyjazdy do filharmonii i teatrów, wyjazdy na sesje naukowe, odbywające się na Politechnice Śląskiej i w Uniwersytecie Śląskim. Szkoła posiada zaangażowaną, otwartą i jednocześnie doświadczoną kadrę. Większość nauczycieli to nauczyciele dyplomowani, pełniący funkcję egzaminatorów maturalnych Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej.

Od lat pracujemy w systemie grup międzyoddziałowych, w klasach drugich i trzecich koncentrujemy się na przedmiotach zdawanych na maturze. Pierwszy rok, z programem nieprofilowanym, pozwala na dodatkowe przemyślenia i właściwy wybór przedmiotów zdawanych na maturze, bowiem jeden egzamin jest obowiązkowo zdawany na poziomie rozszerzonym. Taki tryb nauczania nie tylko gwarantuje sukces na maturze, ale pozwala na poświęcenie uwagi tym przedmiotom, które uczeń naprawdę lubi. Zajęcia fakultatywne to także możliwość poznania kolegów i koleżanek z innych klas, gdyż zajęcia odbywają się w grupach międzyoddziałowych.

IV Liceum Ogólnokształcące na co dzień tętni życiem. Młodzież regularnie organizuje noce filmowe, wieczornice artystyczne, uczestniczy w akcjach charytatywnych, flash mobach czy lipdubach, nagrywa filmy i muzykę. Zdobywamy także nagrody na wystawach fotograficznych i wystawach modeli redukcyjnych.

Jesteśmy więc szkołą wszechstronną. Łączymy tradycję i nowoczesność. Dlatego 1 września musisz być z nami.


2 marca 2015 r.

Uczestnicy i organizatorzy "Amatorskiej Wystawy Fotograficznej uczniów IV Liceum Ogólnokształcącego im. Bolesława Chrobrego w Bytomiu BEZ KLISZY 7" zapraszają na Wernisaż wystawy do CH AGORA w Bytomiu w dniu 4 marca 2015 roku o godzinie 18.00


2 marca 2015 r.

Klasy 1a i 1d miały dzisiaj zajęcia z preorientacji zawodowej.


2 marca 2015 r.

STOWARZYSZENIE AMADEUSZ

43-400 Mysłowice ul. Mikołowska 3
NIP 222-081-64-20 tel./fax. 32 764 36 45
PKO BP 34 1020 2528 0000 0102 0165 2957 www.stowamad.pl
Zarząd Stowarzyszenia Ognisk Edukacyjno Artystycznych bardzo prosi o przekazanie nauczycielom i uczniom Państwa szkoły informacji, że IX Edycja Internetowego Konkursu Wiedzy Muzycznej wkrótce się rozpocznie.
Patronat honorowy nad Festiwalem i Internetowym Konkursem Wiedzy Muzycznej objęli:
Prezydent Miasta Mysłowice - Edward Lasok
Dyrektor Biblioteki Śląskiej w Katowicach - prof. zw. Jan Malicki
Konkurs rozpocznie się 21.03.2015 r. i będzie trwał do 12.04.2015 r. Całość przeprowadzona zostanie za pomocą Internetu.
Na stronie http://stowamad.edu.pl można się już zarejestrować i od 21.03.2015 r. brać udział w rozwiązywaniu zadań i testów konkursowych. Uczniowie w konkursie rejestrują się samodzielnie w podobny sposób jak na portalach społecznościowych.
Udział w konkursie jest bezpłatny. Dla laureatów przewidujemy nagrody rzeczowe, które wręczane będą 18.04 2015 r. podczas Koncertu Finałowego w sali Parnassos w Bibliotece Śląskiej w Katowicach.

Wszelkie pozostałe informacje zamieszczone są na stronie konkursu http://stowamad.edu.pl lub stronie stowarzyszenia http://www.stowamad.pl w regulaminie.

Bardzo serdecznie zachęcamy do udziału Państwa uczniów w konkursie.
Pozdrawiamy
Zarząd Stowarzyszenia AMADEUSZ


4 Liceum Ogólnokształc±ce. Wszelkie prawa zastrzeżone | code&design: SAMIOZ