Oferta Edukacyjna
2017/2018
REKRUTACJA

SPORT

SUKCESY
Fundacja Edukacyjna "Perspektywy" potwierdza, że IV LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. BOLESŁAWA CHROBREGO w Bytomiu jest wśród 500 najlepszych liceów w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych PERSPEKTYWY 2017 i przysługuje mu tytuł "Brązowej Szkoły 2017".

Liczba odwiedzonych podstron
od 12 grudnia 2011 r.


Logo szkoły

+ Archiwum aktualności

[archiwum] [2012]

27 stycznia 2012r.

UWAGA UCZESTNICY WYSTAWY FOTOGRAFICZNEJ "BEZ KLISZY"

Wernisaż wystawy zaplanowano na 15 marca 2012 r. na godz. 17.00.
Wstępne spotkanie odbędzie się po feriach w poniedziałek 13 lutego na długiej przerwie. Do tego czasu proszę o wstępne wyselekcjonowanie ok. 6 fotografii.

Szczegółowe pytania proszę kierować do piotrb@4lo.bytom.pl lub alicja.ok@gmail.com

Życzymy udanych ferii i owocnej fotograficzne pracy.


24 stycznia 2012r.

Bard grał, uczniowie śpiewali.

W dniu 10 grudnia 2011 roku, w ramach miejskich obchodów 30 rocznicy wprowadzenia w Polsce stanu wojennego, uczniowie naszej szkoły zorganizowali wieczornicę „Stan wojenny w poezji, prozie i pieśni”. Spektakl odbył się w Zespole Szkół Budowlanych w Bytomiu, a na widowni zasiedli uczniowie i absolwenci, nauczyciele i liczne grono bezpośrednich uczestników i świadków tamtych wydarzeń. Uczniowie prezentowali utwory Czesława Miłosza, Anny Kamieńskiej, Barbary Sadowskiej oraz anonimowych twórców działających i wydających swe utwory w prasie podziemnej.
Młodzi wykonawcy zaprezentowali pieśni Jacka Kaczmarskiego, między innymi: „Zbroję”, „Przejście Polaków przez Morze Czerwone”, „Prośbę”, „ Nie lubię gdy mi mówią po imieniu”, „ Co się stało z naszą klasą” i wiele innych utworów tego twórcy, jak również utwory Przemysława Gintrowskiego. Przy wykonaniu piosenek zastosowali własną aranżację.

W wieczornicy udział wzięli uczniowie”
Joanna Chechlińska z klasy 3A
Adrianna Jendroszek z klasy 3A
Kajetan Piela z klasy 3B
Krzysztof Grzyb z klasy 3C
Karolina Madejska z klasy 3C
Bartosz Kasprzak z klasy 3C
Natalia Kwolek z klasy 3D
Dorota Furmaniuk z klasy 3E
Marta Wątrobska z klasy 2A
Julia Przybylska z klasy 2A
Ola Goska z klasy 2B
Alicja Kałka z klasy 2B
Szymon Oźóg z klasy 2B
Magdalena Rzeczkowska z klasy 2E
Beata Winiarz z klasy 2E
Klaudia Frydrychowska z klasy 1A
Magdalena Mościńska z klasy 1D

W zorganizowaniu wieczornicy uczniom pomagali nauczyciele:
mgr Iwona Orlacz
mgr Leszek Piwko
mgr Agata Soboń


21 stycznia 2012r.

Nicolina Kaszuba laureatką eliminacji Okręgowych Olimpiady Biologicznej

Otrzymaliśmy informację, że Nicolina Kaszuba uzyskała tytuł laureata eliminacji Okręgowych XLI Olimpiady Biologicznej w roku szkolnym 2011/2012

Gratulujemy!!!


19 stycznia 2012r.

Wycieczka do Istebnej

30 uczniów naszej szkoły pod kierownictwem Weroniki Kaluby - Dytkowskiej wzięło udział w wycieczce do Istebnej. Na stoku Zagroń doskonalili swoją jazdę na nartach i snowbordach. Kilka rureczek i boxów snowparku było atakowanych nie tylko przez chłopców, ale i odważne dziewczyny. Szczęśliwie wszyscy wrócili cali i zadowoleni. Przeszkody pozostały na swoim miejscu, więc chyba spróbujemy ponownie.


9 stycznia 2012r.

Co się wydarzyło 8 grudnia??

Dnia 8 grudnia 2011 roku grupa uczniów z klas pierwszych i drugich wraz z prof. Barańskim udała się na wycieczkę na wydział Automatyki, Elektroniki i Informatyki Politechniki Śląskiej w Gliwicach, w celu wysłuchania wykładu pt. Widzenie komputerowe a rekonstrukcja 3D, prowadzonego przez mgr. Inż. Adama Karwana.
Sala wykładowa przepełniona była uczniami i nauczycielami z różnych szkół.
Pan Adam Karwan uchylił nam rąbka tajemnicy dotyczącej rozpoznawania numerów tablic rejestracyjnych i nie tylko. Dowiedzieliśmy się również bardzo wielu ciekawych informacji na temat komputerowej rekonstrukcji obiektów 3D.
Atmosfera panująca w drodze do Gliwic i z powrotem była wspaniała. Serdecznie zapraszamy na następny wykład pt. Bezpieczeństwo danych oraz użytkowników w sieciach lokalnych i rozległych, czyli dlaczego należy blokować facebooka.
Wykład odbędzie się dnia 16 stycznia 2012 roku o godz. 11.00. Wszyscy chętni mogą zapisywać się u pana prof. Barańskiego w s. nr. 25.

Serdecznie pozdrawiamy
Redakcja gazetki szkolnej


5 stycznia 2012r.

Wiersze z całej Polski - artykuł w Życiu Bytomskim

Życie Bytomskie nr 01(2844) z dnia 2.01.2012r. str. 22


5 stycznia 2012r.

UWAGA MATURZYŚCI

7 lutego upływa termin składania ostatecznych deklaracji maturalnych

Nie ma możliwości późniejszego dokonywania zmian w deklaracjach


4 stycznia 2012r.

Podsumowanie warsztatów z zakresu profilaktyki oraz preorientacji zawodowej

W listopadzie i grudniu uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w licznych warsztatach z zakresu profilaktyki oraz preorientacji zawodowej.
Klasy pierwsze i drugie brały udział w zajęciach dotyczących radzenia sobie ze stresem, prowadzonych przez psychologa Wyższej Szkoły Psychologii Społecznej.
Klasom trzecim, pracownicy Młodzieżowego Biura Pracy z Tarnowskich Gór, udzielili wskazówek istotnych przy wchodzeniu na rynek pracy.
W grudniu we wszystkich klasach pierwszych odbyły się także warsztaty. na których poruszano zagadnienia dotyczące problematyki uzależnień. Swoją wiedza dzielili się pracownicy Katolickiego Ośrodka "Dom Nadziei" z Bytomia.


4 stycznia 2012r.

WOŚP w naszej szkole

WOŚp w naszej szkole
Koncert na długiej przerwie
już jutro 5 stycznia 2012 r.

(każda złotówka się liczy)


4 Liceum Ogólnokształc±ce. Wszelkie prawa zastrzeżone | code&design: SAMIOZ