Oferta Edukacyjna
2017/2018
REKRUTACJA

SPORT

SUKCESY
Fundacja Edukacyjna "Perspektywy" potwierdza, że IV LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. BOLESŁAWA CHROBREGO w Bytomiu jest wśród 500 najlepszych liceów w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych PERSPEKTYWY 2017 i przysługuje mu tytuł "Brązowej Szkoły 2017".

Liczba odwiedzonych podstron
od 12 grudnia 2011 r.


Logo szkoły

+ Archiwum aktualności

[archiwum] [2012]

28 czerwca 2012 r.

Seans w "Agorze"

Dnia 28 czerwca 2012 r. pani prof. Katarzyna Swęda z klasą I e udała się na seans filmowy do kina w Agorze. Film był fajny, ale sklepy jeszcze fajniejsze :-)


28 czerwca 2012 r.

Modernizm na kąpielisku

W dniu 28 czerwca 2012 r. grupa uczniów z klasy I d udała się wraz z prof. Marcinem Pospiechem na odnowione Kąpielisko Miejskie przy ulicy Parkowej. Modernizm modernizmem, ale pobyt na basenie był świetnym relaksem po wyczerpującym roku szkolnym. :-)


26 czerwca 2012 r.

Zabawy z przedszkolakiem

Pani pedagog Judyta Szcząchor wraz z grupą uczniów z klasy II e udała się do przedszkola nr 24 przy ulicy Niedźwiadka-Okulickiego na imprezę środowiskową "Zabawy z przedszkolakiem" z pewnością miło było sobie przypomnieć beztroski czas spędzony w przedszkolu. :-)


25 czerwca 2012 r.

Bytomskie Stowarzyszenie Rowerowe

Miło nam poinformować wszystkich mieszkańców Bytomia i okolic, że Bytomskie Stowarzyszenie Rowerowe przygotowało dla Państwa dwie trasy rowerowe. Trasy poprowadzone są do rekreacyjnych miejsc w Bytomiu i okolicy.

1. Trasa prowadzi nad Zalew Chechło
2. Trasa do Parku Śląskiego w Chorzowie

Trasy są poprowadzone poza głównymi ciągami komunikacyjnymi.
Trasy nie są oznakowane, liczymy na współpracę z miastem, które przyczyni się do oznakowania tras.

Na naszej stronie można pobrać mapę, zapoznać się ze szczegółową mapą z trasą oraz pobrać ślad. Szczegóły znajdziecie na naszej stronie w zakładce SPORT I TURYSTYKA / turystyka / Trasy rekomendowane przez Bytomskie Stowarzyszenie Rowerowe.

http://www.bytomskierowery.pl/index.php?prawo_file=sport_turyst&prawo_file_sub=sport_turyst_turyst&reszta=9

pozdrawiam
Mariusz Kapela
Bytomskie Stowarzyszenie Rowerowe
www.bytomskierowery.pl


23 czerwca 2012 r.

Wyjazd naukowy do Kampinowskiego PN i Białowieskiego PN

W dniach 20 - 23 czerwca uczniowie naszego liceum mieli okazję poznać Kampinoski PN oraz ten najstarszy – Białowieski PN. Pod kierownictwem m.in. Pani prof. Barbary Świątek poznawali „na żywo” wiele gatunków roślin i zwierząt. Z grupy tych ostatnich największe emocje wzbudziły niezwykle aktywne owady – komary, którym nasz pobyt w puszczy białowieskiej wyraźnie służył - a także dziki, wilki, kudłate łosie. Nie mniej jednak idolem wszystkich okazał się żubr, któremu wiele naszych koleżanek i kolegów podsuwało zielone smakołyki.
Podczas pobytu w Kampinosie odwiedziliśmy cmentarz w Palmirach, na którym pochowano ofiary hitleryzmu. Na Podlasiu zwiedziliśmy skansen, gdzie mogliśmy poznać dawne życie okolicznej, polsko – białoruskiej ludności, przeszliśmy także szlakiem Dębów Królewskich – dębów nie byle, jakich bo imionach polskich i litewskich książąt i królów. W Białowieży zwiedziliśmy Muzeum Parku z interesująca wystawą przyrodniczą oraz odwiedziliśmy zagrodę pokazowa z wieloma zwierzętami. Do najciekawszych należał na pewno – żubroń – mieszaniec międzygatunkowy (żubra i krowy) oraz koniki polskie. Najwięcej emocji wzbudziła jednak kilkugodzinna wycieczka rowerowa szlakami i bezdrożami puszczy.
Zwieńczeniem wycieczki była wizyta w Miejscu Mocy. Tam tajemne promieniowanie naładowało nasze akumulatory do dalszych, mam nadzieje równie udanych wędrówek po cudach polskiej natury.


22 czerwca 2012 r.

ROZDANIE ŚWIADECTW MATURALNYCH

ROZDANIE ŚWIADECTW MATURALNYCH

29 czerwca 2012 r.

3 A - 10.45

3 B - 11.30

3 C - 12.15

3 D - 13.00

3 E - 13.45

ABSOLWENCI - 14.30


20-23 czerwca 2012 r.

Białowieża


20-22 czerwca 2012 r.

Z serii z Pośpiechem zawsze raźniej...

Klasa I b i I d udała się na trzydniową wycieczkę do Kotliny Kłodzkiej. Trasa wiodła przez Nysę, Paczków, Kudowę Zdrój, Kłodzko, Wambierzyce, Otmuchów. Polonistycznych doznań dostarczyły: prof. Bożena Balcerak i prof. Joanna Jaksik. Prof. Marcin Pośpiech był najgrzeczniejszy i w nagrodę został podtopiony na basenie w aquaparku w Kudowie :-)


19 czerwca 2012 r.

Wizyta w Domu Pomocy Społecznej

W dniu 19 czerwca 2012 r. uczniowie klas 2b, 2e i 2d pod opieką pani prof. Joanny Furtak udali sie do Domu Opieki Społecznej na występ artystyczny. Największą nagrodą były łzy w oczach pensjonariuszy i szczery uśmiech. :-)


18 czerwca 2012 r.

kiermasz ciast połączony z wystawą zdjęć Wspólnoty Burego Misia

Dnia 18.06.12 w naszej szkole rozpoczął się kiermasz ciast połączony z wystawą zdjęć Wspólnoty Burego Misia. Cały dochód ze sprzedaży zostanie przeznaczony na zoorganizowanie Obozu Burego Misia, na którym niepełnosprawne dzieci wraz z przyjaciółmi spędzą niezapomniane chwile na Kaszubach. Ciasta upiekli uczniowie klasy IIe. Serdecznie zapraszamy.


13 - 17 czerwca 2012 r.

Zwiedzaliśmy " Wilczy szaniec"

W dniach od 13.06-17.06 klasy 1a ,1c i jedna osoba z klasy 1d uczestniczyły w wycieczce na Mazury. Zwiedzaliśmy " Wilczy szaniec" , Wiadukt w Sańczykach.Byliśmy też w Giżycku ale największą atrakcją okazał się spływ kajakowy rzeką Sapina oraz rejs po jeziorze Święcajty.Pogoda i humory dopisały nadzwyczajnie.15 czerwca 2012 r.

Wykaz podręczników dla klas I na rok szkolny 2012/2013

Do pobrania dokument w formacie *.doc
Wykaz podręczników dla klas II i III na rok szkolny 2012/2013

Do pobrania dokument w formacie *.doc12 - 17 czerwca 2012 r.

Ekosystem leśny i wodny

W dniach 12 - 17 czerwca 2012 r. odbyła się wycieczka naukowo-krajoznawcza na Mazury "Szlakiem umocnień z okresu II Wojny Światowej - Wilczy Szaniec". Historycy, pani Karolina Mamcarczyk oraz Leszek Piwko, byli w swoim żywiole. :-)


13 czerwca 2012 r.

Ekosystem leśny i wodny

W dniu 13 czerwca 2012 r. Magdalena Śliwińska z klasy 2 a wzięła udział w podsumowaniu 15 Międzynarodowego Festiwalu Rysowania "Formy Ochrony Przyrody - piękno, które warto chronić". Magda udała się do Będzina pod opieką pani prof. Barbary Świątek :-)


13 czerwca 2012 r.

Wizyta w Planetarium

W dniu 13 czerwca 2012 r.wszystkie klasy drugie udały się do Planetarium w Parku sląskim na zajęcia z astronomii. Tradycyjnie fajnie sie jechało tramwajem pod kierownictwem pani prof. Weroniki Kaluby Dytkowskiej.


13 czerwca 2012 r.

Ekosystem leśny i wodny

W dniu 13 czerwca 2012 r. młodzież z klasy II c i II e brała udział w lekcji muzealnej pt. "Ekosystem laśny i wodny" w Muzeum Górnośląskim w Bytomiu. Pani prof. Monika Sojka była zachwycona budynkiem muzeum... :-)


12 czerwca 2012 r.

Bruksela w Katowicach

W dniu 12 czerwca 2012 r. grupa uczniów pod opieką prof. Ewy Wagi udała się na drugi etap konkursu "Wygraj Brukselę". Przy okazji młodzież zauważyła iż, Katowice nam pięknieją niczym stolica Belgii :-)


2 czerwca 2012 r.

50 rocznica zdania matury

50 lat po maturze
W dniu 2.06.2012 r. absolwenci naszej szkoły zorganizowali spotkanie z okazji 50 rocznicy zdania matury. Ich młodsi koledzy, obecni uczniowie, powitali gości występem artystycznym, nawiązującym klimatem do lat sześćdziesiątych.
Wzruszające wiersze autorstwa Jonasza Kofty i Tadeusza Kubiaka, a przede wszystkim piosenki będące hitami tamtych lat, stworzyły naprawdę serdeczną a zarazem podniosłą atmosferę.
Usłyszeliśmy przeboje z repertuaru Karin Stanek, Ewy Demarczyk, Katarzyny Sobczyk, zespołu The Beatles, czy też utwór Jefferson Airplane - "Somebody to Love".

Wykonawcy zachwycili zebranych doskonałym wokalem i idealnie wystylizowanymi na lata sześćdziesiąte strojami, nawiązującymi między innymi do "dzieci kwiatów". Szczególną uwagę gości zwróciła Magdalena Rzeczkowska, która została poproszona przez nich o bis piosenki z repertuaru Karin Stanek - "Chłopiec z gitarą".
Uroczystość zaszczycił swą obecnością pan prezydent Piotr Koj, który wręczył listy gratulacyjne byłym nauczycielom: mgr Teresie Hulboj i mgr Janowi Szczyrze.

Na scenie prezentowali się uczniowie:
-Magdalena Mościńska (1d)
-Marta Wątrobska (2a)
-Alicja Kałka (2b)
-Szymon Ożóg (2b)
-Paweł Mytyk (2c)
-Magdalena Rzeczkowska (2e)
-Aleksandra Urbaniak (2e)
-Krzysztof Grzyb (3c)
-Marzena Kruszy (3c)
-Anna Całka (3d)

Na zakończenie byli uczniowie otrzymali pamiątkowe, ufundowane przez szkołę, plakietki upamiętniające to spotkanie.
Inicjatorem i pomysłodawcą scenariusza uroczystości był pan dyrektor Tadeusz Paliga, a uczniów do występów przygotowały nauczycielki: mgr Sylwia Bielski i mgr Iwona Orlacz.


1 czerwca 2012 r.

Dni Otwarte za nami!!!

Pozdrawiamy wszystkich odwiedzających i zapraszamy na naukę w naszej szkole!!!

Fotoreportaż Błażeja Barańskiego

Zapraszamy 1 czerwca 2012 r.

na godzinę 13.004 Liceum Ogólnokształc±ce. Wszelkie prawa zastrzeżone | code&design: SAMIOZ