Oferta Edukacyjna
2017/2018
REKRUTACJA

SPORT

SUKCESY
Fundacja Edukacyjna "Perspektywy" potwierdza, że IV LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. BOLESŁAWA CHROBREGO w Bytomiu jest wśród 500 najlepszych liceów w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych PERSPEKTYWY 2017 i przysługuje mu tytuł "Brązowej Szkoły 2017".

Liczba odwiedzonych podstron
od 12 grudnia 2011 r.


Logo szkoły

+ Archiwum aktualności

[archiwum] [2011]
21 lutego 2011

Wybory przewodniczącego Samorządu Uczniowskiego

W dniu dzisiejszym odbyły się wybory przewodniczącego Samorządu Uczniowskiego. Oddano 404 głosy z czego 331 ważnych i 73 nieważne. Przewodniczącą samorządu została Hanna Hajda zdobywając 188 głosów. Mniej głosów uzyskały: Karolina Madejska - 89 i Natalia Kwolek 54.


23 lutego 2011

Konferencja nt transpalntologii

23 lutego odbyła się w naszej szkole II konferencja poświecona problemom transplantologii. W konferencji uczestniczyli uczniowie klas II i III oraz zaproszeni uczniowie i nauczyciele z bytomskich szkół. Pani Aleksandra Dyląg, kierownik Działu Organizacyjnego Regionalnego Centrum Krwiodawstawa w Katowicach przedstawiła zebranym możliwości zostania dawcą szpiku kostnego; omówiła procedurę rejestracji w Ogólnopolskim Rejestrze Niespokrewnionych Dawców Szpiku oraz działania, jakie podejmują lekarze przy pobieraniu szpiku; gorąco zachęcała do podjecia decyzji o przystąpieniu do Rejestru.
W dalszej części konferencji dr Krzysztof Szczechowski, bytomski transplantolog z gawędziarską swadą przedstawił zebranym historię śląskiej transplantologii. W końcowej części spotkania p. Zpfia Kostek, która jest osoba po podwójnym przeszczepie przedstawiła zebranym wstrząsającą a zarazem pełną optymizmu historię swojej choroby i udanej transplantacji. W trakcie konferencji, podobnie jak w zeszłym roku można było honorowo oddać krew.


28 lutego 2011

Wycieczka do Istebnej

28 lutego odbyła się wycieczka snowbordowo-narciarska do Istebnej. 30 uczniów naszej szkoły miało okazje poszusować po lekko zmrożonym sniegu w pełnym słońcu. Wszyscy wrócili zadowoleni, bez kontuzji i z nadzieja na dalsze wyjazdy.


25 lutego 2011Wybory do Młodzieżowej Rady Miejskiej
W dniu dzisiejszym odbyły się wybory do Młdozieżowej Rady Miejskiej. Udział w wyborach wzięli:
  • Dawid Jusiewicz
  • Natalia Klicza
  • Bogna Kuzia
  • Joanna Wojtynek.

Największe ilości głosów zdobyli Bogna Kuzia - 172 głosy i Dawid Jusiewicz -137 głosów.Dzień Bezpiecznego Internetu 2011„Publikować albo nie publikować?” - to współczesny dylemat młodego internauty. Czy kolejna informacja, którą zamieszcza w Internecie doda mu popularności czy może przysporzyć kłopotów?

8 lutego ponad 70 państw z pięciu kontynentów obchodzić będzie Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI). W Polsce DBI od 2005 roku organizowany jest przez Naukową i Akademicką Sieć Komputerową oraz Fundację Dzieci Niczyje tworzące Polskie Centrum Programu Safer Internet. Głównym partnerem DBI 2011 jest Fundacja Orange. Patronat honorowy nad wydarzeniem objęła Minister Edukacji Narodowej Katarzyna Hall. Hasło przewodnie tegorocznych obchodów DBI - „Internet to więcej niż zabawa. To Twoje życie” - ma za zadanie pokazać młodym ludziom, że decyzje podejmowane w świecie wirtualnym mogą mieć wpływ na ich realne życie. Ma także pomóc w znalezieniu odpowiedzi na pytania czy właściwie kreują swój wizerunek w sieci, czy swoją aktywnością nie naruszają prywatności własnej i innych, czy dziś publikowane treści nie zaszkodzą im w przyszłości. Ponadto powinno skłonić do refleksji nad problemem uzależnienia od życia w sieci.

Obchodom DBI towarzyszy ogólnoeuropejska kampania medialna. Stworzony na jej potrzeby spot telewizyjny w zabawny sposób pokazuje, jaki wpływ na życie poza siecią mogą mieć zachowania młodych ludzi podejmowane online.

Serdecznie zapraszamy.UWAGA MATURZYŚCI

Przypomina się, że 07 lutego 2011 r. upływa termin składania ostatecznych deklaracji maturalnych.

4 Liceum Ogólnokształc±ce. Wszelkie prawa zastrzeżone | code&design: SAMIOZ