Oferta Edukacyjna
2017/2018
REKRUTACJA

SPORT

SUKCESY
Fundacja Edukacyjna "Perspektywy" potwierdza, że IV LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. BOLESŁAWA CHROBREGO w Bytomiu jest wśród 500 najlepszych liceów w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych PERSPEKTYWY 2017 i przysługuje mu tytuł "Brązowej Szkoły 2017".

Liczba odwiedzonych podstron
od 12 grudnia 2011 r.


Logo szkoły

+ Archiwum aktualności

[archiwum] [2010]

29 czerwca 2011 r.

MATURZYŚCI

UWAGA! PO ODBIÓR ŚWIADECTW MATURALNYCH LUB ANEKSÓW
PROSZĘ ZGŁASZAĆ SIĘ 30 CZERWCA 2011 R. W GODZINACH:

3A – OD GODZINY 10:45

3B – OD GODZINY 11:30

3C – OD GODZINY 12:15

3D – OD GODZINY 13:00

3E - OD GODZINY 13:45

ABSOLWENCI - OD GODZINY 14:3030 czerwca 2011 r.

KOMUNIKAT

50 LAT PO MATURZE
1962 - 2012
Samozwańczy komitet organizacyjny informuje, że zamierza zorganizować wiosną 2012 roku spotkanie absolwentów wszystkich klas maturalnego rocznika 1962. Prosimy o akceptację pomysłu przez:

- zgłaszanie się
- ustalanie adresów koleżanek i kolegów
- przedstawianie propozycji przebiegu spotkania

Wszelkie informacje, propozycje i zapytania proszę kierować do Mariana Przybyszewskiego (emwupe@interia.pl – telefon sznurkowy 32 271 05 00, komórkowy 500 176 763)


17 czerwca 2011 r.

Dzień Francuski w IV LO

W dniu wczorajszym odbył się Dzień Francuski. Podczas tej imprezy, zorganizowanej przez klasy I A i I B, przybliżono kulturę i obyczajowość Francji. Odbyły się konkursy np. spożywania bagietek na czas, rozpoznawania postaci historycznych, budowania wieży Eiffla oraz degustacja serów. Punktem kulminacyjnym był taniec belgijski.

Fotoreportaż Anny Kramek i Julii Przybylskiej


15 czerwca 2011 r.

SZKOLNY ZESTAW PROGRAMÓW NAUCZANIA I PODRĘCZNIKÓW

IV Liceum Ogólnokształcącego
im. Bolesława Chrobrego
w Bytomiu

rok szkolny 2011/2012

------> zestaw podręczników na rok szkolny 2011/2012 w formacie *.docx <------


14 czerwca 2011 r.Projekt "Małe Plus Duże Dzieciaki"Głównym celem naszego projektu jest wzbogacenie oraz urozmaicenie czasu przedszkolakom przez młodzież naszego liceum.
Akcja, którą organizujemy są wspaniałym doświadczeniem szczególnie dla osób, które chcą w przyszłości pracować z dziećmi, ale również dla wszystkich tych, którzy mają wiele pomysłów i są kreatywni. Te spotkania są także bardzo miłym przeżyciem dla maluchów, które z niecierpliwością czekają na nasze występy.
Zapraszamy do zapoznania się z prezentacją nt. projektu. Dokument w formacie *.ppt


15 czerwca 2011 r.Podziękowanie dla uczniów klasy I E


Uczniowie klasy I E zorganizowali w Przedszkolu nr 30 szereg zabaw z okazji Dnia Dziecka15 czerwca 2011 r.I edycja konkursu "Z Unią Europejską na Ty"Dnia 14 czerwca br. odbył się pierwszy etap I edycji konkursu "Z Unią Europejską na Ty" zorganizowany z okazji przyjęcia przez Polskę prezydencji w Radzie Europy. Na tym etapie konkursu, w którym wzięli udział Maciej Mrowiec, Katarzyna Paluszkiewicz i Kajetan Piela, do rozwiązania był test wyboru składający się z 26 pytań. Ekipa naszej szkoły poradziła sobie wyśmienicie i z największą liczbą punktów przeszła do drugiego, ostatniego etapu konkursu, w którym rywalizować będą dwie drużyny. Reprezentacja naszej szkoły zmierzy się w debacie z II L.O. Stawką jest wyjazd do Brukseli w październiku br. Zapraszamy wszystkich chętnych do kibicowania w poniedziałek o godzinie 11 w bytomskim Urzędzie Miasta.
Trzymajcie kciuki.


3 czerwca 2011 r.Główna nagroda konkursu wiedzy o partnerstwie między Bytomiem a Recklinghausen zorganizowanego z okazji 10-lecia współpracy tych dwóch miast - wyjazd do RecklinghausenW grudniu 2010roku, odbył się finał konkursu wiedzy o partnerstwie między Bytomiem a Recklinghausen zorganizowany z okazji 10-lecia współpracy tych dwóch miast. Nagrodą za 1-sze miejsce był weekendowy wyjazd do naszego miasta partnerskiego. Ten wyjazd wygraliśmy my, uczniowie II klasy IV LO w Bytomiu: Agata Telęga, Kajetan Piela i Maciej Mrowiec. Dnia 20 maja b.r. wraz z naszą opiekunką, panią Judytą Szcząchor, wsiedliśmy w samolot i udaliśmy się w podróż. Pierwsze obserwacje? Świetna organizacja pobytu. Naszym głównym opiekunem był Bytomianin od ponad 30lat mieszkający w Recklinghausen. W programie zwiedzania była m.in. wizyta w ratuszu i spotkanie z panem burmistrzem Recklinghausen, Wolfgangiem Pantforderem, udział w odbywającym się co roku 6-tygodniowym festiwalu teatralnym, wizyta w siedzibie organizacji „Die Brucke”, zwiedzanie miasta Munster oraz Muzeum Elektroniki. Zauważyliśmy wiele podobieństw między miastami. Oba mają tereny pokopalniane, tzw. hałdy, które w Recklinghausen zostały zagospodarowane na tereny zielone z wieloma atrakcjami jak np. obserwatorium astronomiczne czy trasy dla rowerzystów, natomiast budynki po byłych kopalniach mają teraz różne wykorzystanie. Służą teraz m.in. jako miejsce zlotów fanów starych samochodów czy pomieszczenia do nauki gotowania. Mieliśmy możliwość zobaczenia tego, jak Bytom będzie wyglądał w niedalekiej przyszłości. Miasta zmagają się z podobnymi problemami dotyczącymi mniejszości etnicznych oraz atrakcyjności miasta dla młodych ludzi. Dane nam było, dzięki wsparciu Urzędu Miasta, przekonać się na własnej skórze, że to partnerstwo naprawdę owocuje i prężnie się rozwija, że nie są to tylko podpisy obu stron na umowie partnerskiej.

Agata Telęga II A

Gratulujemy!!!"


2 czerwca 2011 r.Pierwsze miejsce w konkursie fotograficznym "Moje miasto. Moja ulica"

Alicja Kałka zajęła I miejsce w konkursie fotograficznym "Moje miasto. Moja ulica"

Gratulujemy!!!"


2 czerwca 2011 r.Ogólnopolski Konkurs Informatyczny "Przygody Pana T.I.K.-a".

Właśnie ruszył Ogólnopolski Konkurs Informatyczny "Przygody Pana T.I.K.-a".
Jest to świetna okazja by pokazać uczniom jakie znaczenie w codziennym życiu ma T.I.K.
Rejestracja uczestników już trwa. Przesyłanie prac konkursowych do 7.06.2011r.
Szczegóły konkursu dostępne są na stronie www.pantik.ecdl.pl
Ten konkurs nie tylko uczy wspólnej zabawy, ale daje także możliwość wyłonienia talentów oraz przedstawienia ich szerokiemu gronu podczas Finału Konkursu w Łodzi.
Na zwycięzców czeka wiele atrakcyjnych nagród. Serdecznie zapraszamy
Organizatorzy Ogólnopolskiego Konkursu - "Przygody Pana T.I.K.a"  Polskie Towarzystwo Informatyczne, Polskie Biuro ECDL  Gimnazjum nr 49 im. S. Starzyńskiego w Warszawie Adres do kontaktu z Organizatorami konkursu konkurs@pantik.ecdl.pl
Dzień OtwartyZapraszamy wszystkich gimnazjalistów
na Dzień Otwarty 1 czerwca 2011 o godzinie 14.
Bardzo prosimy o punktualne przybycie.


Gwarantujemy wspaniałą zabawę
4 Liceum Ogólnokształc±ce. Wszelkie prawa zastrzeżone | code&design: SAMIOZ