Oferta Edukacyjna
2017/2018
REKRUTACJA

SPORT

SUKCESY
Fundacja Edukacyjna "Perspektywy" potwierdza, że IV LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. BOLESŁAWA CHROBREGO w Bytomiu jest wśród 500 najlepszych liceów w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych PERSPEKTYWY 2017 i przysługuje mu tytuł "Brązowej Szkoły 2017".

Liczba odwiedzonych podstron
od 12 grudnia 2011 r.


Logo szkoły

+ Archiwum aktualności

[archiwum] [2010]
5 września 2010

Plan lekcji

Nowy plan lekcji w dziale PLAN LEKCJI.


30 września 2010

Minął termin składania deklaracji maturalnych

W dniu dzisiejszym zakończył się termin składania deklaracji maturalnych. Przypominamy, że termin zgłoszenia deklaracji ostatecznej mija 7 lutego 2011 r. Po tym terminie nie będzie już możliwości dokonywania zmian w deklaracji. Wszelkie informacje związane z egzaminem maturalnym znajdują się w zakładce Matura 2011.
23 września 2010

VI Rajd Historyczny

23 września 2010 grupa 8 uczniów klasy Ib, pod opieką mgr Weroniki Kaluby-Dytkowskiej, uczestniczyła w VI Rajdzie Historycznym "Szlakiem pamięci - Społeczne porozumienia 1980 r. na Śląsku". Organizatorem rajdu było Biuro Edukacji Publicznej IPN KŚZpNP Oddział w Katowicach. Celem rajdu było poznanie miejsc historycznych związanych ze strajkami, podpisaniem porozumień jastrzębskich i katowickich oraz powstaniem i działalnością NSZZ "Solidarność" w roku 1980.
Trasa rajdu prowadziła poprzez Katowice - Jastrzębie Zdrój - Dąbrowę Górniczą. Młodzież miała okazję spotkać się z uczestnikami tamtych wydarzeń, poszerzyć wiedzę o przebiegu strajków, o ruchu NSZZ "Solidarność" i przełomie 1980r. Usłyszała również opinię byłego przewodniczącego tego związku, że: "Wolność, którą udało się wywalczyć, nie jest nam dana raz na zawsze, ale zależy od postawy przyszłych pokoleń, uczestnictwa w życiu społecznym i odpowiednich decyzji podczas wyborów".
Dodatkową atrakcją było zwiedzanie byłej Huty "Katowice" w Dąbrowie Górniczej.
Dzień Otwarty Centrum Egzaminacyjnego British Council

W dniu 23 września 2010 grupa uczniów z klas 3a i 3e wzięła udział w Dniu Otwartym Centrum Egzaminacyjnego British Council w Katowicach. Uczniowie zapoznali się ze strukturą i wymogami egzaminów FCE i IELTS, mieli również możliwość wykonania kilku ćwiczeń z egzaminu FCE oraz zobaczenia części ustnej tego egzaminu.
20 września 2010

Pokazy doświadczeń na Uniwersytecie Śląskim

20 września 2010 roku młodzież klas trzecich, zainteresowana poszerzaniem wiadomości z fizyki, wzięła udział w pokazach doświadczeń na Uniwersytecie Śląskim przygotowanych przez pracownię dydaktyczną w ramach corocznego święta nauki "Osobliwości świata fizyki". Eksperymenty przedstawiały zagadnienia z dynamiki, świata dźwięków oraz oddziaływań elektrycznych i magnetycznych. Uczestników szczególnie zachwyciły fale stojące w postaci ogników o różnych kształtach, powstających na rurze z przepływającym gazem pod wpływem zmieniających się dźwięków.
9 września 2010

Spektakl w Teatrze Rozrywki

Grupa uczniów, pod opieką mgr Agaty Soboń uczestniczyła w spektaklu "West Side Story" w Teatrze Rozrywki w Chorzowie.
6 września 2010

Zebrania Informacyjne dla Rodziców

Wszystkich rodziców zapraszamy na pierwsze w tym roku spotkanie z dyrekcją i wychowawcami klas, które odbędzie się w poniedziałek 6.09.2010 o godz. 17.00.
Rodziców uczniów klas pierwszych zapraszamy na spotkanie z Dyrektorem Szkoły, które dobędzie się w Auli. Następnie rodzice przejdą do klas na spotkanie z wychowawcami.
2 września 2010

Propozycje tematów do egzaminu ustnego z języka polskiego

W zakładce Matura 2010 znajdują się propozycje tematów do egzaminu ustnego z języka polskiego w roku szkolnym 2010/2011.


Wycieczka do Białowieży


W dniach 30.08.2010. - 2.09.2010. grupa uczniów klas III w ramach projektu "Poczuj, dotknij, sprawdź - z nauką za Pan Brat" współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego brała udział w wyjeździe naukowym do Białowieży.

Nasza szkoła jako jedna z trzech szkół bytomskich bierze udział w projekcie unijnym "Poczuj, dotknij, sprawdź - z nauką za Pan Brat". W ramach projektu organizowane są wyjazdy naukowe z zakresu biologii, geografii i fizyki, zajęcia z języka angielskiego oraz ICT. Koszty zajęć pokrywa Unia Europejska.
W dniach 30.08-2.09.2010 odbyła się pierwsza naukowa wycieczka do Białowieży. Oprócz zwiedzania Białowieskiego Parku Narodowego uczniowie odwiedzili także Kampinoski Park Narodowy. W białowieskim ośrodku odbywały się zajęcia przedmiotowe. Przez całe cztery dni panowała bardzo przyjacielska i sympatyczna atmosfera. Uczniowie uczyli się pracy zespołowej oraz poszerzali wiadomości z dziedzin przyrodniczych. Wszyscy wrócili zadowoleni twierdząc, że nikt nie zapomni tego mile spędzonego czasu.


1 września 2010

Początek nowego roku szkolnego

    Rozpoczął się kolejny rok szkolny. Naukę w naszej szkole rozpoczyna 170 uczniów klas I. Uroczyste rozpoczęcie roku odbyło się w auli szkoły a program artystyczny przygotowany pod opieką mgr. M. Kupczyka, przedstawili uczniowie oraz absolwenci szkoły.

    W dniu dzisiejszym odbyła się uroczystość wręczenia Nagród Prezydenta Bytomia za wybitne osiągnięcia naukowe, artystyczne i sportowe dla uczniów i studentów - mieszkańców Bytomia.
Nagrody otrzymały:
  • Kinga Stecuła - absolwentka szkoły
  • Magdalena Skibniewska z kl 2B
  • Magdalena Lis - uczennica rozpoczynająca naukę w naszej szkole w klasie 2D


ZMIANY W STATUCIE SZKOŁY
Najnowsza wersja statutu szkoły dostępna jest w dziale STATUT

4 Liceum Ogólnokształc±ce. Wszelkie prawa zastrzeżone | code&design: SAMIOZ