Oferta Edukacyjna
2017/2018
REKRUTACJA

SPORT

SUKCESY
Fundacja Edukacyjna "Perspektywy" potwierdza, że IV LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. BOLESŁAWA CHROBREGO w Bytomiu jest wśród 500 najlepszych liceów w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych PERSPEKTYWY 2017 i przysługuje mu tytuł "Brązowej Szkoły 2017".

Liczba odwiedzonych podstron
od 12 grudnia 2011 r.


Logo szkoły

+ Archiwum aktualności

[archiwum] [2010]
28 stycznia 2010

Próbna matura z geografii

W dniu dzisiejszym odbyła się kolejna próbna matura z geografii.


27 stycznia 2010

Wyjście do kina

Klasa 2 b, w ramach wycieczki szkolnej, uczestniczyła dzisiaj w seansie filmowym w Katowicach.


27 stycznia 2010

Druga wystawa fotograficzna uczniów IV LO!!!

Druga wystawa fotograficzna uczniów IV LO!!!

"BEZ KLISZY2..."

Nie ma konkretnego tematu. Wystawa ma za zadanie pokazanie naszych najlepszych prac.

Zdjęcia powinny zostać wywołane w formacie A4 i powinny być dobrej jakości.

Termin dostarczania prac: 11 luty 2010r. (ostatni czwartek przed feriami do Weroniki Trocha Kl. IIB lub Piotra Barańskiego sala informatyczna).

Uczestnicy wernisażu są zobowiązani do wizytowego stroju i wpłacenia składki na organizację (wysokość zostanie ustalona wspólnie).

Przewidywany termin wernisażu: 5 lub 12 marca 2010r.

Jeśli macie jakieś pytania to zgłoście się do mnie lub Profesora. Pozdrawiam :

Weronika Trocha


26 stycznia 2010

Dzień Transplantologii

26 stycznia obchodziliśmy w Polsce Dzień Transplantologii. To rocznica pierwszego wolnego przeszczepienia nerki w Polsce, która w 1966r przeprowadzono w V Klinice Chirurgii Warszawskiej Akademii Medycznej. W naszym kraju stale rośnie liczba potrzebujących - na Krajową Listę Oczekujących na Przeszczepienie 31 grudnia 1009r znajdowało się 2291 osób.
Problemowi transplantologii w Polsce poświęcona była konferencja, którą 27 stycznia zorganizowano w IV Liceum Ogólnokształcącym w Bytomiu Spotkanie zorganizowały nauczycielki biologii - Joanna Furtak i Barbara Świątek przy współpracy z panią Teresą Bulą - koordynatorce na woj Śląskie Stowarzyszenia "Życie po przeszczepie".
W konferencji brali udział uczniowie "Sikoraka" oraz zaproszeni uczniowie innych szkół bytomskich wraz z nauczycielami biologii i katechetami.
W trakcie konferencji pani Sylwia Sekta - regionalny koordynator ds. transplantacji przedstawiła główne założenie polskiej transplantologi oraz podstawowe problemy z jakimi borykają się polscy lekarze transplantolodzy oraz pacjenci oczekujący na przeszczep.
Uczestnicy konferencji wysłuchali głęboko pouczających historii p. Mirosławy Suwaj, której zmarły maż został dawcą narządów oraz bytomianki p. Zofii Kostek, której jako jedynej z nielicznych w Polsce przeszczepiono 2 narządy - nerkę i trzustkę.
W ostatniej części spotkania odbył się porywający wykład ks. prof. Piotra Marcinica - bioetyka, wykładowcy Uniwersytetu Opolskiego. Ksiądz przedstawił jednoznacznie pozytywne stanowisko Kościoła Katolickiego dotyczący pobierania do przeszczepów od osób zmarłych i na wielu przykładach wykazał niespójność postawy naszego społeczeństwa - z jednej strony popierającego wykonywanie przeszczepów, z drugiej strony nie angażującego się w ten problem osobiście. W trakcie trwania konferencji zorganizowano w szkole punkt krwiodawstwa - ponad 30 osób oddało krew.
25 stycznia 2010

Finał VIII edycji Konkursu Piosenki Obcojęzycznej

Dnia 25 stycznia odbył się w BCK Finał VIII edycji Konkursu Piosenki Obcojęzycznej. Uczennica klasy 3 b - Magdalena Kozioł, zajęła II miejsce i nagrodę specjalną - sesję nagraniową w Bytomskim Centrum Kultury. Uczennicy serdecznie gratulujemy.


19 stycznia 2010

Nagroda klasy 3 b.

Klasa 3 b wykorzystała w dniu dzisiejszym swoją nagrodę, czyli dodatkowy dzień wycieczkowy i udała się na seans filmowy do Katowic. Klasa uzyskała najwyższą średnią i frekwencję w minionym roku szkolnym.
16 stycznia 2010

Próbna matura z języka niemieckiego i języka angielskiego.

W dniu dzisiejszym odbyła się próbna matura z języka niemieckiego i języka angielskiego. Egzamin z języka niemieckiego na poziomie podstawowym pisało 30 osób oraz 5 osób na poziomie rozszerzonym. Egzamin z języka angielskiego pisało 90 osób na poziomie podstawowym oraz 24 osoby na poziomie podstawowym i rozszerzonym.
16 stycznia 2010

Nagroda klasy 3 b.

Klasa 3 b wykorzystała w dniu dzisiejszym swoją nagrodę, czyli dodatkowy dzień wycieczkowy i udała się na seans filmowy do Katowic. Klasa uzyskała najwyższą średnią i frekwencję w minionym roku szkolnym.
14 stycznia 2010

Debata "Kraj Twoich marzeń, w którym chciałbyś/chciałabyś spędzić życie"

Grupa uczniów naszej szkoły uczestniczyła w dniu dzisiejszym w debacie "Kraj Twoich marzeń, w którym chciałbyś/chciałabyś spędzić życie". Debata odbyła się w I LO w Bytomiu, w ramach projektu "Młodzieżowe debaty w językach obcych".""""
14 stycznia 2010

Próbna matura z geografii

W dniu dzisiejszym odbyła się próbna matura z geografii - 5 osób pisało egzamin na poziomie podstawowym a 26 na poziomie rozszerzonym
13 stycznia 2010

X Konkurs Kolęd i Pastorałek

Uczennica klasy II e Ewelina Dikta zajęła I miejsce w X Konkursie Kolęd i Pastorałek w kategorii solistów powyżej 16 lat.
13 stycznia 2010

Wykład z geografii

Grupa uczniów klas I miała dzisiaj okazję poszerzyć swą wiedzę geograficzną poprzez uczestnictwo w dwóch wykładach dr A. Boczarowskiego. Uczniowie wysłuchali wykładów pt. "Powstanie homo sapiens" oraz "Teoria tektoniki płyt litosfery"
13 stycznia 2010

Warsztaty fotograficzne w Elektrociepłowni Szombierki

Grupa uczniów naszej szkoły, pod opieką p. A. Maniury, uczestniczyła w dniu dzisiejszym w warsztatach fotograficznych, które odbyły się w Elektrociepłowni Szombierki.
11 stycznia 2010

Akademia Otwartych Umysłów

Nowe artykuły zamieszczono w dziale AKADEMIA

4 Liceum Ogólnokształc±ce. Wszelkie prawa zastrzeżone | code&design: SAMIOZ