Oferta Edukacyjna
2017/2018
REKRUTACJA

SPORT

SUKCESY
Fundacja Edukacyjna "Perspektywy" potwierdza, że IV LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. BOLESŁAWA CHROBREGO w Bytomiu jest wśród 500 najlepszych liceów w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych PERSPEKTYWY 2017 i przysługuje mu tytuł "Brązowej Szkoły 2017".

Liczba odwiedzonych podstron
od 12 grudnia 2011 r.


Logo szkoły

+ Archiwum aktualności

[archiwum] [2010]

28 października 2010

Młoda Filharmonia

Grupa uczniów naszej szkoły, pod opieką mgr Agaty Soboń uczestniczyła w dniu dziesiejszym w koncercie z cyklu "Młoda Filharmonia" pt. "Muzyka wielkiego ekranu".
23 października 2010

Matury próbne

W dniu dzisiejszym rozpoczęliśmy cykl próbnych matur, które maja pomóc uczniom w przygotowaniu do egzaminu w maju. Próbny egzamin z matematyki na poziomie rozszerzonym pisało 37 osób.
21 października 2010

Sesja naukowa

W dniu dzisiejszym odbyła się sesja naukowa z udziałem pracowników Centrum Onkologii - Instytutu im. M. Skłodowskiej-Curie, oddział w Gliwicach. Profesor Brunon Zemła oraz pani dr. n. med. Magdalena Olbryt przeprowadzili całodniowe szkolenie na temat "Prewencji pierwotnej nowotworów" dla naszych uczniów.


20 października 2010

Wycieczka do Wrocławia

W dniu dzisiejszym klasa 2b pod opieką H. Kalli, p. K. Mamcarczyk oraz p. D. Sromek, podczas wycieczki do Wrocławia zwiedzała Stare Miasto oraz Panoramę Racławicką.
W dniu dzisiejszym odbyło się spotkanie uczniów szkoły z Prezydentem Bytomia Panem Piotrem Kojem.
20 października 2010

Wycieczka do Wrocławia

W dniu dzisiejszym klasa 2b, pod opieką p. H. Kalli, p. K. Mamcarczyk oraz p. D. Sromek podczas wycieczki do Wrocławia zwiedzała Stare Miasto oraz Panoramę Racławicką.
W dniu dzisiejszym odbyło się spotkanie uczniów szkoły z Prezydentem Bytomia Panem Piotrem Kojem.
W dniu dzisiejszym grupa uczniów naszej szkoły uczestniczyła w podsumowaniu realizacji projektu edukacyjnego "Ludzie i miejsca w powstaniach śląskich". Projekt realizowany był przez Stowarzyszenie "Żeromszczak".


19 października 2010

Warsztaty z zakresu preorientacji zawodowej

W dniu dzisiejszym zakończył się cykl warsztatów dla uczniów klas pierwszych z zakresu preorientacji zawodowej. Uczniowie mieli okazję rozpoznać swe predyspozycje zawodowe, co z pewnością ułatwi im wybór przedmiotów realizowanych w zakresie rozszerzonym.


15 października 2010

Śluby panieńskie

Klasy pierwsze uczestniczyły w seansie filmowym w Bytomskim Centrum Kultury, podczas którego oglądały "Śluby panieńskie".
14 października 2010

Dzień Edukacji Narodowej

W ramach obchodów Dnia Edukacji Narodowej uczniowie szkoły mieli okazję obejrzenia akademii przygotowanej pod opieką mgr S. Bielski, podczas której dyrektor szkoły mgr T. Paliga wręczył nagrody nauczycielom oraz pracownikom administracji i obsługi.
Pani mgr W. Kaluba-Dytkowska została wyróżniona Nagrodą Kuratora Oświaty, a pani mgr. J. Furtak otrzymała Medal Komisji Edukacji Narodowej.
Wszystkim nagrodzonym składamy serdeczne gratulacje.


13 października 2010

Dni Otwarte Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej

W ramach Dni Otwartych Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Bytomiu odbył się dzisiaj wykład profilaktyczny dla uczniów naszej szkoły.


12 października 2010

Lekcja komunikacji interpersonalnej

W dniu dzisiejszym klasa 1b uczestniczyła w zajęciach z panią psycholog, która przeprowadziła lekcje na temat komunikacji interpersonalnej. Zajęcia były zrealizowane w ramach projektu prowadzonego przez Fundację Wspierającą Prawidłowy Rozwój Dzieci "Rośnij Zdrowo".W dniu dzisiejszym grupa uczniów klas trzecich, zainteresowana studiami na kierunkach biologicznych uczestniczyła w spotkaniu z przedstawicielami władz Uniwersytetu Śląskiego na temat kierunków zamawianych w dziedzinie biologii.
7 października 2010

Wycieczka do Ustronia i Wisły

Klasa 1d uczestniczyła w wycieczce integracyjnej do Ustronia i Wisły. Opiekunami grupy byli wychowawca klasy p. M. Pośpiech oraz pp. S. Bielski i B. Świątek.


1 października 2010

Akademia Otwartych Umysłów

Nowe materiały w Akademii Otwartych Umysłów - działu prowadzonego przez piotraB.
Tym razem w dziale Historia: historia miasta Bytomia w wersji filmowej, autorstwa Dagmary Wit i Izabelli Krawczyk, oraz ciąg dalszy rozważań Krzysia Wyglądacza - teraz o Średniowieczu.


4 Liceum Ogólnokształc±ce. Wszelkie prawa zastrzeżone | code&design: SAMIOZ