Oferta Edukacyjna
2017/2018
REKRUTACJA

SPORT

SUKCESY
Fundacja Edukacyjna "Perspektywy" potwierdza, że IV LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. BOLESŁAWA CHROBREGO w Bytomiu jest wśród 500 najlepszych liceów w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych PERSPEKTYWY 2017 i przysługuje mu tytuł "Brązowej Szkoły 2017".

Liczba odwiedzonych podstron
od 12 grudnia 2011 r.


Logo szkoły

+ Archiwum aktualności

[archiwum] [2010]
31 marca 2010

Wykład prof. dr hab Janusz Arabskiego pt. "Język a płeć"

W dniu dzisiejszym prof. dr hab Janusz Arabski wygłosił dla zainteresowanych uczniów naszej szkoły wykład pt. "Język a płeć". Wykład obejmował następujące zagadnienia:
 • sposób wyrażania płci w języku
 • różnice między językiem kobiet i mężczyzn
 • zależność uzdolnień językowych między kobietami i mężczyznami

  25 marca 2010

  Konkurs miejski "Juliusz Słowacki - jego życie i twórczość w oczach współczesnych"

  W dniu dzisiejszym odbył się konkurs miejski "Juliusz Słowacki - jego życie i twórczość w oczach współczesnych", w którym nasza uczennica Anna Zębik zajęła I miejsce. Konkurs zorganizował Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 4 w Bytomiu.
  24 marca 2010

  Wykład dr A. Boczarowskiego pt. "Geneza Wielkiego Wybuchu"

  W dniu dzisiejszym grupa uczniów naszej szkoły brała udział w kolejnym wykładzie dr A. Boczarowskiego pt. "Geneza Wielkiego Wybuchu".
  24 marca 2010

  Lekcja w Muzeum Śląskim w Katowicach

  Grupa uczniów klas III brała udział w dniu dzisiejszym w lekcji muzealnej "Oblicza secesji". Bogata ekspozycjaMuzeum Śląskiego w Katowicach umożliwia zapoznanie się z różnymi ciekawostkami, które kryją secesyjne sprzęty i dzieła sztuki.
  18 marca 2010

  Zajęcia w Urzędzie pracy

  Kolejna grupa naszych uczniów brała udział w zajęciach, które odbyły się w Urzędzie Pracy w Bytomiu.
  16 marca 2010

  Ogólnopolski Konkurs Recytatorski

  Adrianna Jendroszek uzyskała nominację do udziału w przesłuchaniach etapu regionalnego w Katowicach 55 Ogólnopolskiego Konkursu recytatorskiego.
  12 marca 2010

  Święto liczby PI

  W dniu 12 marca połączone siły drugich klas fakultetowych matematycznych pod opieką mgr Weroniki Kaluby i mgr Henryka Kali wzięły udział, w czwartych już, obchodach Święta Liczby PI. Impreza organizowana na Wydziale Matematyki, Fizyki i Chemii Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach cieszyła się naprawdę dużą popularnością. Oprócz zgłębiania tajników nauk ścisłych na wykładach prowadzonych przez rzetelnych lektorów ("Od miłości do asymptonicznej swobody czyli krótka historia oddziaływań w przyrodzie" oraz "Złoty wiek kosmologii"), uczniom naszej szkoły dane było uczestnictwo w niezwykle ciekawym pokazie praktycznym z fizyki "Siła, której nie widać". Wśród eksperymentów nie zabrakło zdumiewających rezultatów badań, czy też efektownych wystrzałów. Ostatecznie, by dopełnić edukacyjnego przesłania całego wypadu, uczniowie IV LO z powodzeniem zmierzyli się, ze stojącymi na wysokim poziomie trudności, łamigłówkami matematycznymi. Na koniec wśród wszystkich dało się słyszeć opinie o fachowej organizacji oraz bardzo ciekawej formie celebracji święta. Z pewnością nie p6ozostanie to bez znaczenia podczas wyboru kierunku dalszej, policealnej edukacji.
  10 marca 2010

  Dzień Przedsiębiorczości

  Dziesiątego marca uczniowie klas drugich IV LO w Bytomiu wzięli udział w "Dniu Przedsiębiorczości" - programie jednodniowych praktyk dla uczniów szkół ponad gimnazjalnych. Program ten ma na celu:
  -Uświadomienie uczniom związku pomiędzy wysiłkiem włożonym w wykształcenie a karierą zawodową,
  -Uzyskanie odpowiedzi na pytanie dotyczące specyfiki zawodu, wymaganych kwalifikacji i predyspozycji do wykonywania pracy na danym stanowisku,
  -Umożliwienie poznania relacji interpersonalnych dla dobrego funkcjonowania w miejscu pracy,
  -Unaocznienie młodym ludziom konieczności dostosowania się do zmieniających się warunków pracy.

  Do grona firm, które umożliwiły naszym uczniom odbycie praktyk dołączyły:

  -Apteka „Fizjo” w Radzionkowie
  -Miejskie Przedszkole nr 12 w Piekarach Śląskich
  -Gimnazjum nr 6 w Bytomiu
  -Polska Dziennik Zachodni w Bytomiu
  -Przedszkole Miejskie nr 35 w Bytomiu
  -Apteka przy ul. Zabrzańskiej 10 w Bytomiu
  -A.T. Pegaz
  -Szkoła Podstawowa nr 51 w Bytomiu
  -Lecznica weterynaryjna „Equivet” w Gliwicach
  -Medyczne laboratorium diagnostyczne w Piekarach Śląskich
  -„Victoria” w Bytomiu
  -Przychodnia Weterynaryjna w Bytomiu
  -Przedszkole Miejskie nr 4 w Bytomiu
  -„Świat Języków” w Bytomiu
  -Autorskie Biuro Projektowo-usługowe „APP” w Bytomiu

  4 marca 2010

  Sesja naukowa w Liceum Mundurowym w Bytomiu

  4 marca 2010 r. uczniowie zainteresowani fizyką stosowaną wzięli udział w sesji naukowej organizowanej przez Liceum Mundurowe w Bytomiu. Odwiedzając kolejne stoiska poświęcone różnym zagadnieniom mieli między innymi możliwość zapoznać się z fizycznymi aspektami nurkowania, ćwiczenia tężyzny fizycznej i zasad działania różnego rodzaju broni. Z tajnikami strzelania i walki z siłą odrzutu zapoznał ich kolega szkolny Łukasz Rajfur zaangażowany na stoisku strzeleckim jako instruktor. Uczniowie oraz opiekunka grupy Weronika Kaluba - Dytkowska. Sprawdzili teorię w praktyce oddając pojedyńcze strzały i serie z prezentowanej broni. Nikt nie zginął.
  3 marca 2010

  Warsztaty - "Bytomski Przedsiębiorca Jutra 2010"

  3 marca uczniowie "Sikoraka" uczestniczyli w warsztatach "Bytomski Przedsiębiorca Jutra 2010". Organizatorami konkursu i warsztatów byli Prezydent Bytomia oraz Górnośląska Wyższa Szkoła Przedsiębiorczości im. Karola Goduli w Chorzowie. Celem warsztatów było zaangażowanie uczniów w tworzenie projektów pozwalających unowocześnić Bytom w zakresie rozrywki, sportu i rekreacji. Grupa w składzie: Dominika Kopaczko, Karolina Kościelna, Adrian Skut, Kajetan Zdebel zajęła II miejsce.
 • 4 Liceum Ogólnokształc±ce. Wszelkie prawa zastrzeżone | code&design: SAMIOZ