Oferta Edukacyjna
2017/2018
REKRUTACJA

SPORT

SUKCESY
Fundacja Edukacyjna "Perspektywy" potwierdza, że IV LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. BOLESŁAWA CHROBREGO w Bytomiu jest wśród 500 najlepszych liceów w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych PERSPEKTYWY 2017 i przysługuje mu tytuł "Brązowej Szkoły 2017".

Liczba odwiedzonych podstron
od 12 grudnia 2011 r.


Logo szkoły

+ Archiwum aktualności

[archiwum] [2010]

29 listopada 2010

Cholonek czyli dobry Pan Bóg z gliny

Klasy trzecie uczestniczyły w spektaklu "Cholonek" w Teatrze Korez. Przedstawienie cieszyło się dużym uznaniem uczniów.


26 listopada 2010

Wycieczka do Krakowa

Uczniowie klas 3 abd uczestniczyli dzisiaj w wycieczce przedmiotowej do Krakowa "Szlakiem Wyspiańskiego". Podczas pobytu w Krakowie uczniowie zwiedzali Rydlówkę, Kościół Franciszkanów oraz uczestniczyli w lekcji poświęconej kulturze Młodej Polski w kawiarni "Zielony Balonik".


15 listopada 2010

Święto Niepodległości

W dniu 15 listopada 2010r., w ramach obchodów Święta Niepodległości, tradycyjnie już w naszej szkole, odbył się Międzyszkolny Konkurs Prozy, Poezji i Pieśni Patriotycznej "Polskie drogi do niepodległości". Organizatorami konkursu było IV LO, Komisja Międzyzakładowa NSZZ "Solidarność" Pracowników Oświaty i Wychowania oraz Wydział Edukacji Urzędu Miejskiego w Bytomiu.
W konkursie uczestniczyli uczniowie szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych Bytomia oraz uczniowie gimnazjum z Chorzowa. Jury w składzie: mgr Danuta Szymczyk, mgr Ewa Rafke-Kot, mgr Helena Colik, mgr Bożena Balcerak oceniło występy młodych wykonawców.
W kategorii szkół gimnazjalnych:
 1. miejsce zdobył zespół wokalny "Oktawa" - reprezentujący Gimnazjum nr 10, za wykonanie pieśni "Warszawskie dzieci".
  Jury przyznało również uczniom szkół gimnazjalnych 2 drugie miejsca:
 2. miejsce
  zespołowi w składzie:
  Anna Zaborowska
  Klaudia Rżysko
  Jakub Noculak
  - z gimnazjum nr 14 za wykonanie pieśni Jacka Kaczmarskiego "Mury".
 1. miejsce
  Marcie Mazur z gimnazjum nr 7 za wykonanie pieśni Jana Pietrzaka "Żeby Polska była Polską".

Uczniowie szkół ponadgimnazjalnych zdobyli:
 • Grand Prix:
  Michał Surma reprezentujący Zespół Szkół Elektryczno-Elektronicznych za recytację wiersza Jana Lechonia - "Piłsudski"
 1. miejsce
 • Joanna Trynkos - I LO za wykonanie wiersza Juliana Tuwima "Kwiaty Polskie"
 • Adrianna Jendroszek - IV LO za recytację utworu Zbigniewa Herberta "Odpowiedź"
  1. miejsca:
 • Mateusz Wal - z Zespołu Szkół Elektryczno-Elektronicznych za wykonanie wiersza Władysława Anczyca "Hej, strzelcy wraz",
 • Paweł Nowak - z I LO za przedstawienie utworu Juliusza Słowackiego "Grób Agamemnona"
 • Artur Sitowski - LO nr 8, za zaprezentowanie fragmentu Wielkiej Improwizacji - "Dziady cz.3"
 1. miejsca:
 • Damian Kamiński - IV LO za "Wiersz o Polsce" autorstwa Wojciecha Bąka
 • Katarzyna Klama z Zespołu Szkół Gastronomiczno-Hotelarskich za wykonanie pieśni "Dziś do ciebie przyjść nie mogę"

Wyróżnienie:
 • Rafał Wiszowaty z Zespołu Szkół Gastronomiczno-Hotelarskich, za przedstawienie własnego utworu pt."Katyński winowajco"
Z ramienia IV LO konkurs przygotowały:
 • mgr Sylwia Bielski
 • mgr Iwona Orlacz13-14 listopada 2010

Warsztaty szkoleniowe "Ambasador mediacji"

Grupa uczniów naszej szkoły uczestniczyła w projekcie "Ambasador mediacji". 13-14 listopada odbyły się w ramach tego projektu warsztaty szkoleniowe w Wiśle-Głębcach w trakcie których uczestnicy zapoznali się z podstawowymi wiadomościami dotyczącymi komunikacji interpersonalnej, negocjacji i mediacji. 22.12.2010. odbędzie się uroczyste zakończenie projektu, połączone z wręczeniem uczestnikom certyfikatów "ambasadorów mediacji". Koordynatorem realizacji projektu na terenie naszej szkoły była mgr Judyta Szcząchor.


11 listopada 2010

We are the Champions!

W dniu dzisiejszym został rozegrany w Piekarach Śląskich Halowy Turniej Piłki Nożnej o Puchar Niepodległości. W turnieju wystąpiła reprezentacja naszych nauczycieli wspieranych przez ich piekarskich kolegów. Nasi zawodnicy odnieśli zdecydowane zwycięstwo pokonując drużyny policji, lekarzy i radnych Piekar Śląskich. W finale zmierzyli się ponownie z policjantami odnosząc kolejne zwycięstwo. Królem strzelców turnieju został Dariusz Bednarski. Barw IV LO bronili: Adam Maniura, Adam Świątek, Dariusz Bednarski i Leszek Piwko. Z nieznanych przyczyn w turnieju nie zagrał kierownik drużyny Grzegorz Skibniewski.


10 listopada 2010

Swięto Niepodległości

W dniu dzisiejszym młodzież klas I i II uczestniczyła w akademii z okazji Święta Niepodległości. Akademię przygotowała mlodzież klasy III D pod opieką mgr Karoliny Mamcarczyk. Wsparcia udzieliła kalsa III B wraz ze swoim wychowawcą.
05 listopada 2010

Wycieczki naukowe

W dniu dzisiejszym klasa Ie uczestniczyła w wykładzie na temat prywatyzacji oraz obserwowała debatę pt. "Akcjonariat obywatelski to najlepszy sposób na upowszechnianie własności prywatnej w Polsce", która odbyła się w Wyższej Szkole Biznesu w Chorzowie.
03 listopada 2010

Warsztaty naukowe

W dniu dzisiejszym klasy II zakończyły cykl warsztatów "Uczenie się a siła twórczego i pozytywnego myślenia", realizowanych w zakresie preorientacji zawodowej.
02 listopada 2010

Wycieczki naukowe

Grupa uczniów naszej szkoły po raz kolejny uczestniczyła w edukacyjnych zajęciach wyjazdowych, zorganizowanych w ramach projektu "Poczuj, dotknij, sprawdź", finansowanego ze środków Unii Europejskiej.
Realizacja projektu "Poczuj, dotknij, sprawdź jest" odpowiedzią na zapotrzebowanie efektywniejszego kształcenia w zakresie przedmiotów przyrodniczych, wspomaganych nauką języków obcych oraz ICT. Odzwierciedla ona ponadto trendy współczesnej edukacji.
W Galerii zdjęć - 2010/2011 - zamieszczamy opis projektu oraz albumy fotograficzne.
4 Liceum Ogólnokształc±ce. Wszelkie prawa zastrzeżone | code&design: SAMIOZ