Oferta Edukacyjna
2017/2018
REKRUTACJA

SPORT

SUKCESY
Fundacja Edukacyjna "Perspektywy" potwierdza, że IV LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. BOLESŁAWA CHROBREGO w Bytomiu jest wśród 500 najlepszych liceów w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych PERSPEKTYWY 2017 i przysługuje mu tytuł "Brązowej Szkoły 2017".

Liczba odwiedzonych podstron
od 12 grudnia 2011 r.


Logo szkoły

+ Archiwum aktualności

[archiwum] [2010]
30 kwietnia 2010

Zakończyli naukę uczniowie klas III

W dniu dzisiejszym zakończyli naukę uczniowie klas III. 30 uczniów otrzymało świadectwa z wyróżnieniem a najwyższą średnią - 5,3 uzyskała uczennica klasy III b - Kinga Stecuła.
Po oficjalnej części akademii odbyła się uroczystość "Lolków" - czyli nagród dla wyróżniających się, pod różnymi względami, uczniów klas III.
...dokument doc zawierający pełną listę wyróżnionych

30 kwietnia 2010

Ważne dla maturzystów na matury ustne z języka polskiego!!!

Podczas ustnych egzaminów z języka polskiego będzie dla zdających udostępniony sprzęt komputerowy w następującej konfiguracji:
system operacyjny: Windows 2000
pakiet Office 2000 zawierający PowerPoint 2000.
Projektor z ekranem nie będzie udostępniony.
Proponuję wykorzystanie własnego sprzętu komputerowego ze względu na możliwość braku odpowiednich kodeków audio i wideo dla prezentacji wykonanych różnymi technologiami.
Komputery dla grup 5, 8, 11, 12 będą dostępne dla uczniów do sprawdzenia prezentacji tylko w następujących terminach:
10 maja od 13.00 do 14.30
11 maja od 12.00 do 14.30
Komputery dla grup 1, 2, 3, 4, 6, 7, 9, 10 będą dostępne dla uczniów do sprawdzenia prezentacji tylko w następujących terminach:
j.w. oraz od 15 maja do 24 maja w godzinach pracy nauczyciela informatyki.
W okresie trwania egzaminów ustnych, sprzęt komputerowy znajdujący się w pomieszczeniach egzaminacyjnych, będzie niedostępny dla uczniów.

28 kwietnia 2010

Wykład "Nowoczesne pomiary biometryczne"

Uczennica klasy III b, Kinga Stecuła zdobyła "Śląski Talent 2010" w dziedzinie nauki. Jest to kolejna nagroda dla Kingi za jej sukcesy w dziedzinie nauk matematycznych i logicznych.
...więcej ...prasa - Dziennik Zachodni 29 04 2010


24 kwietnia 2010

55 Ogólnopolski Konkurs Recytatorski

Uczennica klasy II e Ewelina Dikta, która jako laureatka eliminacji miejskich i regionalnych 55 Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego w kategorii poezji śpiewanej otrzymała w dniu dzisiejszym I nagrodę w Eliminacjach Wojewódzkich.


23 kwietnia 2010

Wykład "Nowoczesne pomiary biometryczne"

Uczniowie klasy II e uczestniczyli dzisiaj w wykładzie "Nowoczesne pomiary biometryczne". Wykład odbył się w Zespole Szkół Elektryczno-Elektronicznych w Bytomiu w ramach Festiwalu Nauki.
Uczniowie klasy I b mieli okazję zapoznać się z sylwetką Marka Edelmana podczas seansu w BCK


23 kwietnia 2010

Wernisaż Drugiej Amatorskiej Wystawy Fotograficznej "Bez Kliszy 2"

Pomysł przedstawienia prac fotograficznych uczniów IV LO powstał trzy lata temu. Uczniowie chętnie fotografowali imprezy szkolne, otaczającą rzeczywistość, a czasami to co jest niedostrzegalne, udostępniając swoje prace na portalach internetowych czy stronie www szkoły. Ponieważ jedną z ról nauczyciela jest rozpoznawanie talentów, poprosiłem o prezentacje swoich prac, co zaowocowało następującym wnioskiem: młodzież posiada ogromny potencjał twórczy, ale "wstydzi się" lub inaczej, nie zawsze ocenia pozytywnie swoje zdolności. Tak powstała idea wystawy fotograficznej. Ale takiej innej. Nie sterowanej przez profesjonalistów, ale spontanicznej. Tzn. każdy sam wybiera i prezentuje swoje prace. Stąd brak wspólnego tematu - poza tym, że wykonano prace aparatami cyfrowymi - "Bez Kliszy". Udział młodego człowieka w wystawie fotograficznej może być tą jedyną szansą w życiu, bo w życiu dorosłym trudniej będzie "zaistnieć".
Obecna wystawa jest kontynuacją ubiegłorocznego debiutu. Podobnie jak poprzednio, lokalu udostępnia nam Młodzieżowy Dom Kultury nr 1 w Bytomiu.

... więcej
21 kwietnia 2010

Kwiaty na grobie prezydenta RP

Grupa 40 uczniów naszej szkoły, pod opieką nauczycieli mgr Leszka Piwko, mgr Karoliny Mamcarczyk i mgr Danuty Grzeli złożyła dzisiaj kwiaty na grobie prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego w Krakowie. Celem wizyty było przede wszystkim uczczenie pamięci wszystkich ofiar katastrofy pod Smoleńskiem.


20 kwietnia 2010

Rejonowe Mistrzostwa Udzielania Pierwszej Pomocy PCK

Drużyna reprezentująca naszą szkołę zdobyła w dniu dzisiejszym I miejsce w Rejonowych Mistrzostwach Udzielania Pierwszej Pomocy PCK pod patronatem Prezydenta Bytomia Pana Piotra Koja. Zwycięska drużyna weźmie udział w zawodach wojewódzkich 15 maja 2010 roku w Katowicach.


20 kwietnia 2010

Miejski Konkurs Wiedzy o Rosji

Uczeń klasy II a, Mateusz Hyla zajął I miejsce w Miejskim Konkursie Wiedzy o Rosji "Wokół Rosji i języka rosyjskiego".
Gratulujemy zwycięstwa!


17 kwietnia 2010

Finał XXV Olimpiady Wiedzy Ekologicznej przeprowadzonym w Katowicach

Uczennica klasy II a, Martyna Dyduch brała udział w finale wojewódzkim XXV Olimpiady Wiedzy Ekologicznej przeprowadzonym w Katowicach.
13 kwietnia 2010

Młodzieżowy Turniej Motoryzacyjny

W dniu dzisiejszym drużyna w składzie Błażej Baic, Łukasz Molski i Łukasz Klose zajęła II miejsce w Młodzieżowym Turnieju Motoryzacyjnym na szczeblu okręgowym.


13 kwietnia 2010

Wyróżnienie w VI edycji Ogólnopolskiego konkursu "Obraz a słowo"

Uczennica klasy II b, Paulina Żmijowska zdobyła I wyróżnienie w VI edycji Ogólnopolskiego konkursu "Obraz a słowo".


9 kwietnia 2010

Warsztaty chemiczne w Zespole Szkół Technicznych im. Jędrzeja Śniadeckiego w Chorzowie

Grupa uczniów uczestniczyła w zajęciach fakultetu chemicznego i miała okazję zapoznać się z doświadczalnymi aspektami chemii. Uczestnicy obserwowali pokaz w ramach Dni Otwartych w Zespole Szkół Technicznych im. Jędrzeja Śniadeckiego w Chorzowie. więcej...
8 kwietnia 2010

Warsztaty "Moja firma - czy ja się do tego nadaję"

Uczniowie klasy III d uczestniczyli w dniu dzisiejszym w warsztatach pt. "Moja firma - czy ja się do tego nadaję". Uczniowie mogli zapoznać się z procedura zakładania działalności gospodarczej i ubiegania się o środki z EFS.
7 kwietnia 2010

Miejska Konferencja na temat "Gruźlica - Choroba społeczna".

Grupa uczniów naszej szkoły, pod opieką mgr Barbary Świątek uczestniczyła w Miejskiej Konferencji na temat "Gruźlica - Choroba społeczna".
4 Liceum Ogólnokształc±ce. Wszelkie prawa zastrzeżone | code&design: SAMIOZ