Oferta Edukacyjna
2017/2018
REKRUTACJA

SPORT

SUKCESY
Fundacja Edukacyjna "Perspektywy" potwierdza, że IV LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. BOLESŁAWA CHROBREGO w Bytomiu jest wśród 500 najlepszych liceów w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych PERSPEKTYWY 2017 i przysługuje mu tytuł "Brązowej Szkoły 2017".

Liczba odwiedzonych podstron
od 12 grudnia 2011 r.


Logo szkoły

+ Archiwum aktualności

[archiwum] [2010]

17 grudnia 2010

Prelekcja

Uczniowie klasy 3abe uczestniczyli w prelekcji prowadzonej przez p. mgr M. Lesiecką na temat radzenia sobie ze stresem przedegzaminacyjnym.


13-14 grudnia 2010

Prelekcja

W ramach lekcji wychowawczych klasy I uczestniczyły w prelekcjach profilaktycznych "Papierosy nie!".


12 grudnia 2010

Matury próbne

W dniu dzisiejszym odbyła się próbna matura z fizyki, chemii i wiedzy o społeczeństwie na poziomie podstawowym i rozszerzonym. W maturach uczestniczyło 22 uczniów.


10 grudnia 2010

XII Bytomskie Spotkania Europejskie

W dniu 10.12.2010. w Państwowych Szkołach Budownictwa, w ramach Bytomskich Spotkań Europejskich odbył się finał konkursu wiedzy: Bytom-Recklinghausen - miasta partnerskie. Grupa uczniów naszej szkoły w składzie: Agata Telęga, Kajetan Piela i Maciej Mrowiec zdobyła I miejsce w konkursie. W ramach nagrody pojedzie do Recklinghausen. Opiekunem grupy była mgr Judyta Szcząchor.
Wycieczka do Krakowa

W dniu dzisiejszym uczniowie klas 3c i 3e uczestniczyli w wycieczce przedmiotowej do Krakowa "Szlakiem Wyspiańskiego".


9 grudnia 2010

Warsztaty dlka klas II

W dniach 6 i 9 grudnia klasy II uczestniczyły w ramach lekcji wychowawczych w warsztatach "Poznaj swoje predyspozycje zawodowe"
Dni otwarte Na Wydziale Prawa UŚ

Młodzież klasy IIa pod opieką mgr. L. Piwko uczestniczyła w Dniach Otwartych Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego. Uczniowie mieli okazję poznać wydział, uczestniczyć w zajęciach z prawa karnego czy zapoznać się z metodami pracy na wariografie oraz z technikami grafologicznymi.


6 grudnia 2010

Wykład na temat FAS

W dniu dzisiejszym klasy 2 cde uczestniczyły w wykładzie na temat FAS. Na początku stycznia 2011 w szkole będzie prezentowana wystawa fotografii na temat szkodliwości alkoholu w czasie ciąży.


3 grudnia 2010

Mikołajki dla przedszkolaków

W dniu 3.12.2010. uczniowie klasy Ie pod opieka pedagoga szkolnego- Judyty Szcząchor, zorganizowali zabawę mikołajkową dla przedszkolaków w Przedszkolu Miejskim nr 30 w Bytomiu.


1 grudnia 2010

Konferencja o AIDS

W dniu dzisiejszym odbyła się VI edycja konferencji poświęconej zagrożeniu AIDS. Podczas konferencji wykład wygłosił dr M. Beniowski, który omówił zagadnienia związane z diagnostyką i leczeniem AIDS w ciągu 30 lat.
Podczas konferencji dokonano również podsumowania miejskich konkursów biologicznych:
-Choroby cywilizacyjne człowieka, test wiedzy i prezentacja multimedialna
-Konkurs Wiedzy o AIDS
-Konkurs plastyczny na temat uzależnień

W konkursie "Wiedzy o AIDS" Nicola Kaszuba zdobyła I miejsce, a Joanna Szydełko
V miejsce. W konkursie pod hasłem "Choroby cywilizacyjne" I miejsce zdobyła Nicola Kaszuba, II miejsce Dominika Ziółkowska, a V miejsce Joanna Szydełko.
W konkursie "Choroby cywilizacyjne człowieka"- prezentacja multimedialna I miejsce zajęła Dorota Stańczyk a III miejsce Magdalena Szczurek.
Laureatami Konkursu Plastycznego na temat uzależnień zostały Izabela Szafraniec - zdobywczyni I miejsca i Magdalena Śliwińska, która zajęła III miejsce.
Drużyna reprezentująca naszą szkołę w Składzie Agata Telęga, Kajetan Piela, Maciej Mrowiec pod opieką p. Judyty Szcząchor zakwalifikowała się do finału konkursu wiedzy o dziesięcioleciu współpracy pomiędzy Bytomiem a Recklinghausen. Finał odbędzie się 10 grudnia 2010r. w auli Państwowych Szkół Budownictwa. Trzymamy kciuki i życzymy zwycięstwa.4 Liceum Ogólnokształc±ce. Wszelkie prawa zastrzeżone | code&design: SAMIOZ