Oferta Edukacyjna
2017/2018
REKRUTACJA

SPORT

SUKCESY
Fundacja Edukacyjna "Perspektywy" potwierdza, że IV LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. BOLESŁAWA CHROBREGO w Bytomiu jest wśród 500 najlepszych liceów w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych PERSPEKTYWY 2017 i przysługuje mu tytuł "Brązowej Szkoły 2017".

Liczba odwiedzonych podstron
od 12 grudnia 2011 r.


Logo szkoły

+ Archiwum aktualności

[archiwum] [2009] 26 września 2009

Mistrzostwa IV LO w siatkówce plażowej dziewcząt

Odbyły się mistrzostwa IV LO w siatkówce plażowej dziewcząt. III miejsce zajęły Patrycja Lipka i Anna Krzykowska II miejsce Marta Gulba i Anna Kamińka I miejsce Pala Nisiewicz i Agnieszka Doktor


25 września 2009

Osobliwości Świata Fizyki oczami wierszoklety a nawet poety

W ramach projektu "Śląska Noc Naukowców" w Instytucie Fizyki Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach odbyło się spotkanie miłośników nauki. Z przyjemnością zawiadamiamy, że nasza uczennica Martyna Dachowska (klasa II e) otrzymała specjalne zaproszenie do udziału w tym wydarzeniu zostając laureatką konkursu dla młodzieży szkół ponadgimnazjalnych "Osobliwości Świata Fizyki oczami wierszoklety a nawet poety". Gratulujemy Martynie talentu i zajęcia II miejsca w województwie.


24 września 2009

Międzynarodowa Europejska Noc Nietoperzy 2009

Grupa uczniów z naszej szkoły uczestniczyła w zajęciach zorganizowanych na terenie Sportowej Doliny w Bytomiu w ramach Międzynarodowej Europejskiej Nocy Nietoperzy 2009. Uczniowie wysłuchali dwóch wykładów. Dr. Kłys opowiadał o drugim co do wielkości w Polsce zimowisku nietoperzy na terenie Podziemi Tarnogórsko-Bytomskich. Prof. dr. hab. Bronisław W. Wołoszyn, czołowy chiropterolog w Polsce, w błyskotliwym wykładzie przedstawił sylwetki polskich nietoperzy, ich zwyczaje i upodobania.


24 września 2009

Zawody lekkoatletyczne

W zawodach lekkoatletycznych reprezentacja dziewcząt zajęła III miejsce


22 września 2009

Szkoła otrzymała nagrodę

W dniu dzisiejszym podczas spotkania nauczycieli wychowania fizycznego w Urzędzie Miejskim, przekazano informację, że IV Liceum Ogólnokształcące zajęło II miejsce w Współzawodnictwie sportowym dziewcząt oraz chłopców. Szkoła otrzymała nagrodę w wysokości 2400zł.


22 września 2009

Wystawa

W dniu dzisiejszym uczniowie klas 1a i 3a uczestniczyli w otwarciu wystawy zatytułowanej "Wojciech Korfanty współtwórca II Rzeczypospolitej", przygotowanej przez Archiwum Państwowe w Katowicach. Wystawę prezentuje Muzeum Górnośląskie w ramach Śląskiego Roku Wojciecha Korfantego. Uczniowie wysłuchali również dyskusji na temat działalności Wojciecha Korfantego.


21 września 2009

Salon Maturzystów

W dniu dzisiejszym klasy 3d i 3e, po opieką wychowawców, uczestniczyły w Śląskim Salonie Maturzystów w Katowicach. Uczniowie zapoznali się z ofertą kształcenia na uczelniach akademiach oraz wysłuchali wykładów dotyczących organizacji egzaminu maturalnego roku 2010.


17 września 2009

Akcja STOP 18!

W dniu dzisiejszym grupa uczniów klas I, pod opieką mgr Barbary Świątek przygotowała scenki, które wystawiono w ramach akcji STOP 18! (celem akcji jest zapobieganie dostępowi nieletnich do wyrobów tytoniowych). Całość akademii obejmowała również prelekcję oraz prezentację filmu o szkodliwości palenia tytoniu.16 września 2009

"Kod przekazu - body language"

W dniu dzisiejszym grupa uczniów klas III uczestniczyła w wykładzie Dariusza Skibińskiego "Kod przekazu - body language", zrealizowanym w ramach projektu "HartoOFFanie w Karawanie", organizowanym przez Bytomskie Centrum Kultury.
Wykład zawierał również informacje, które uczniowie mogš wykorzystać przygotowujšc się do ustnych egzaminów maturalnych.


16 września 2009

Spektakl dla dzieci

Jak co roku uczniowie klas III, zainteresowani poszerzeniem wiedzy z fizyki, wzięli udział w doświadczeniach "Osobliwości świata Fizyki", zorganizowane przez Uniwersytet Śląski. Opiekunami grupy były p. Weronika Kaluba - Dytkowska i Danuta Sromek.11-13 września 2009

Wycieczkę turystyczna do Chatki studenckiej w Beskidach

Grupa uczniów klasy 2e udała się, pod opieką p. Judyty Szcząchor na wycieczkę turystyczną do Chatki studenckiej w Beskidach. Piękna jesienna pogoda sprzyjała górskim wędrówkom.11 września 2009

Spektakl "Zapiski Oficera Armii Czerwonej"

Grupa uczniów, pod opiekš p. Marty Zborowickiej-Antoszok udała się w dniu dzisiejszym do Bytomskiego Centrum Kultury na spektakl "Zapiski Oficera Armii Czerwonej". Spektakl zrealizowano w ramach obchodów 70 rocznicy wybuchu II Wojny Światowej.


1 września 2009

Nagrody Prezydenta Bytomia

Dnia 1 września uczniowie odebrali w auli Państwowych Szkół Budownictwa Nagrody Prezydenta Bytomia za wybitne osiągnięcie naukowe, artystyczne i sportowe. Wśród 54 nagrodzonych uczniów jest 6 uczniów naszej szkoły. Z klasy 3a - Maciej Miera Z klasy 3b - Magdalena Kucharska i Kinga Hecuła Z klasy 2b - Paulina Żmijowska Nagrodzone zostały również dwie uczennice rozpoczynające naukę w kl. I - Bogna Kuzia (kl. Ia) oraz Alicja Gwadera (klasa Ib). Dodać również należy, że Kinga Stecuła zdobyła drugie miejsce wśród uczniów szkół średnich w finale XXIII Międzynarodowego Konkursu w Grach Matematyczno-Logicznych w Paryżu, który odbył się w dniach 28-29.08 w finale Konkursu brało udział 300 uczestników.


1 września 2009

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego

W dniu dzisiejszym odbyło się uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego. Szczególnie serdecznie powitano 160 uczniów klasy I. Akademię rozpoczynającą rok szkolny 2009/2010 przygotowała klasa 2a, pod opieką p. J. Jaksik i G. Szpary. Wszystkim uczniom życzymy samych sukcesów w nadchodzącym roku.
4 Liceum Ogólnokształc±ce. Wszelkie prawa zastrzeżone | code&design: SAMIOZ