Oferta Edukacyjna
2017/2018
REKRUTACJA

SPORT

SUKCESY
Fundacja Edukacyjna "Perspektywy" potwierdza, że IV LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. BOLESŁAWA CHROBREGO w Bytomiu jest wśród 500 najlepszych liceów w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych PERSPEKTYWY 2017 i przysługuje mu tytuł "Brązowej Szkoły 2017".

Liczba odwiedzonych podstron
od 12 grudnia 2011 r.


Logo szkoły

+ Archiwum aktualności

[archiwum] [2009]
25, 27 listopada 2009

Wycieczka przedmiotowa do Krakowa "Szlakiem Wyspiańskiego".

Klasy trzecie wzięły udział w wycieczce przedmiotowej do Krakowa "Szlakiem Wyspiańskiego". Uczniowie zwiedzali miejsca związane z działalnością St. Wyspiańskiego i okolicznościami powstania "Wesela". W "Rydlówce" uczniowie wysłuchali historii powstania "Wesela", a w Muzeum St. Wyspiańskiego zwiedzali ekspozycję poświęconą artyście.
28 listopada 2009

Matura próbna z historii i biologii.

W dniu dzisiejszym odbył się kolejny próbny egzamin maturalny. Historię na poziomie podstawowym pisało 26 uczniów, na poziomie rozszerzonym 6. Do egzaminu z biologii na poziomie podstawowym podeszło 6 uczniów i 45 na poziomie rozszerzonym. Ta forma egzaminu jest doskonałą formą przygotowania do matury majowej.

23 listopada 2009

Stypendium Prezesa Rady Ministrów

W dniu dzisiejszym uczennica naszej szkoły Kinga Stecuła z klasy 3 B otrzymała z rąk Prezydenta Miasta Bytomia p. Piotra Koja list gratulacyjny z okazji otrzymania Stypendium Prezesa Rady Ministrów w roku szkolnym 2009/2010.
Kinga została również stypendystką województwa śląskiego za wybitne osiągnięcia w nauce. Stypendium to otrzymała z rąk Marszałka Województwa Śląskiego p. Bogusława Śmigielskiego.

18 listopada 2009

Obchody Światowego Dnia Systemów Informacji Geograficznej GiS Day

Grupa uczniów kl. 1e brała udział w obchodach Światowego Dnia Systemów Informacji Geograficznej GiS Day, które odbyły się w Urzędzie Miejskim w Bytomiu.

14 listopada 2009

Próbna matura z matematyki

Wzorem lat ubiegłych rozpoczynamy cykl próbnych matur. Matury odbywać się będą w soboty i obejmą wszystkie przedmioty egzaminacyjne.
W dniu dzisiejszym odbył się egzamin z matematyki na poziomie rozszerzonym. Egzamin pisało 44 uczniów.

7-8 listopada 2009

Wyjazd szkoleniowy w ramach projektu "Ambasador mediacji"

W dniach 7-8 listopada grupa 17 uczniów klas I i II uczestniczyła w wyjazdowym szkoleniu w ramach projektu "Ambasador mediacji". Warsztaty odbyły się w Kamesznicy.
Uczestnicy szkolili się w zakresie komunikacji interpersonalnej oraz negocjacji i mediacji. Zajęcia prowadzone były przez wykwalifikowanych mediatorów. Wszystkie przedstawione zagadnienia były prezentowane w formie aktywnych ćwiczeń. Uczestnicy mogli nabywać umiejętności poprzez odgrywanie różnych ról i dzielenie się swoimi emocjami.

6 listopada 2009

Podsumowanie projektu edukacyjnego "Ludzie (żołnierze- poeci, księża, przywódcy powstania, kobiety, ludność cywilna, harcerze i Niemcy) w Powstaniu Warszawskim"

Dnia 6 listopada 2009 roku, pod opieką mgr Karoliny Mamcarczyk, grupa uczniów klasy I b uczestniczyła w podsumowaniu projektu edukacyjnego "Ludzie (żołnierze- poeci, księża, przywódcy powstania, kobiety, ludność cywilna, harcerze i Niemcy) w Powstaniu Warszawskim" zorganizowanym przez II Liceum Ogólnokształcące im. Stefana Żeromskiego.

6 listopada 2009

Międzyszkolny Konkurs Prozy, Poezji i Pieśni Patriotycznej "Polskie drogi do niepodległości"

W dniu 6 listopada br.,w ramach obchodów rocznicy Święta Niepodległości, w IV LO im. Bolesława Chrobrego odbyła się kolejna edycja Międzyszkolnego Konkursu Prozy, Poezji i Pieśni Patriotycznej "Polskie drogi do niepodległości". Organizatorami konkursu byli: IV LO im. Bolesława Chrobrego, Komisja Międzyzakładowa NSZZ "Solidarność" Pracowników Oświaty i Wychowania w Bytomiu oraz Wydział Edukacji Urzędu Miejskiego.W konkursie uczestniczyli uczniowie szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych a także reprezentujący Młodzieżowe Domy Kultury. Po raz pierwszy w konkursie wzięły udział chóry.
Jury w składzie: mgr Danuta Szymczyk (reżyser teatralny), mgr Andrzej Kiełbusiewicz (NSZZ) Solidarność, mgr Zygmunt Michalski (Urząd Miejski) oceniło występy młodych artystów.

W kategorii pieśni patriotycznej najwyżej oceniono chór "Grupa Consonans" - reprezentujący Młodzieżowy Dom Kultury Nr 1. Za wykonanie pieśni "Zagrajcie nam dzisiaj wszystkie srebrne dzwony" chór zdobył GRAND PRIX.

Dwa pierwsze miejsca otrzymały ex aequo Chór Żeński "Senza Rigore" reprezentujący MDK Nr 1 i MDK Nr 2 za wykonanie pieśni "Gaude Mater Polonia"

oraz Zespół Wokalno-Instrumentalny z Gimnazjum Nr 7 za pieśń "Ojczyzna" Soliści zajęli następujące miejsca:
I miejsce - Magdalena Kucharska - uczennica IV LO - za wykonanie pieśni "Miejcie nadzieję"
II miejsce - Ewa Walacik - uczennica Gimnazjum Nr 9 - za wykonanie piosenki z repertuary Ireny Santor "Powrócisz tu"
III miejsce - uczniowie IV LO - Filip Oczkowski, Damian Posełek, Grzegorz Pluciński ,których usłyszeliśmy w pieśni "Spotkanie z..."

W kategorii recytacja jury przyznało następujące miejsca:
I miejsce - uczennicy Marcie Małek z Gimnazjum Nr 7 - za recytację wiersza Artura Oppmana "Rok 1918"
II miejsce ex aeguo : Paweł Nowak - uczeń I LO- za recytację wiersza Juliusza Słowackiego pt. "Śmierć, co 13 lat stała koło mnie"
Adrianna Jendroszek - uczennica IV LO - za prezentację utworu Tadeusza Hołuja "Mowa o wolności"
III miejsce przyznano Andrzejowi Starkowi z Gimnazjum Nr 1 za recytację wiersza Władysława Broniewskiego "Bagnet na broń"

- Nagrody Przewodniczącego Solidarności otrzymali:
Aleksandra Goska - uczennica Gimnazjum Nr 1, którą usłyszeliśmy w utworze Lusi Ogińskiej "Fotografia"
Witold Niziński - reprezentujący Gimnazjum Nr 2 - za wykonanie pieśni - "Dziękuję za miłość"
Natalia Kwolek z IV LO - za pieśń "Szklane domy"
Opiekę merytoryczną nad konkursem sprawowały nauczycielki IV LO mgr Iwona Orlacz i mgr Sylwia Bielski

4 listopada 2009

Wykład p. D. Skibińskiego

Uczniowie klas I uczestniczyli dzisiaj w kolejnym wykładzie p.Dariusza Skibińskiego, który tym razem opowiadał o teatrze greckim.

4 listopada 2009

Spotkanie w MBP poświęcone astronomii

Klasa IIIa uczestniczyła w kolejnym spotkaniu zorganizowanym w MBP w Bytomiu, poświęconym astronomii. W dniu dzisiejszym uczniowie wysłuchali wypowiedzi fotografa i redaktora "Astrohobby Piękno Wszechświata"
3 listopada 2009

Matura próbna z matematyki

Od godz. 9:00 - 152 uczniów klas III rozwiązywało zadania w ramach próbnej matury z matematyki. Egzamin ten ma przygotować uczniów do majowego obowiązkowego egzaminu z matematyki.
4 Liceum Ogólnokształc±ce. Wszelkie prawa zastrzeżone | code&design: SAMIOZ